Hosté z Oblekovic se před utkáním pyšnili skvělou bilancí ze vzájemných zápasů a toužili sérii prodloužit. První polovinu prvního poločasu se oba celky rozehrávaly po zimní přestávce a nenabídly divákům žádnou kvalitnější akci. Převažovala vyrovnaná hra a vzájemné vyčkávání.

V devětadvacáté minutě vytahoval rozhodčí první žlutou kartu, kterou byl potrestán znojemský obránce Martin Veselý.

První chyby v utkání se dopustili hráči hostí v jednačtyřicáté minutě. Domácí poslal do vedení rychlý únik Michaela Kráčmana. Soupeř ze Znojma se stále pokoušel o nebezpečně protiútoky, ale nedokázal se prosadit skrz skvělou obranu Jevišovic.

„Bylo to klasické okresní derby. Jsme rádi, že se nám podařilo konečně prolomit smolnou vzájemnou bilanci a vyhrát," řekl po utkání hlavní trenér Jevišovic Zdeněk Macháček.

Znojemští neměli v první polovině utkání ani jednu zcela stoprocentní brankovou příležitost. Většina hry se také odehrávala na jejich polovině a byla navíc kouskována častými nedovolenými zákroky.

„Utkání zvládl bojovnější tým, a to dnes byly Jevišovice. Nedokázali jsme proměnit naši šance, poté nám po chybě unikl hráč a s přehledem proměnil," poznamenal trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava.

Jevišovice ve druhé půli skórovaly na jejím začátku po přesné střele Tomáše Procházky. To zřejmě zlomilo odpor hostů. „Na tomto hřišti se hraje pokaždé dost tvrdě, ale tady to prostě pramení z umělé trávy," dodal znojemský kouč ke třem žlutým kartám pro své svěřence v zápase.

V pětašedesáté minutě pak brankové účty zápasu z dorážky uzavřel Libor Rožnovský, když hostující gólman vyrazil míč a jevišovický útočník jen zlehka dorazil. Ke konci mohli domácí ještě několika zajímavými akcemi zvýšit své vedení, ale tentokrát neměli štěstí v zakončení.

„Čekali jsme, že rozhodne jedna branka, ale díky tomu, že jsme nezůstávali zasunutí vzadu, jsme si vytvořili dostatek šancí a utkání jsme zvládli," řekl kapitán Jevišovic Pavel Hazucha. Jevišovičtí ve své premiérové sezoně v krajském přeboru potvrzují skvělou formu z první poloviny sezony. „Je to naší skvělou týmovou partou," pousmál se Hazucha. Za týden se představí v dalším zápase proti Spartě Brno.

Znojemský celek nastoupí v dalším kole na domácím hřišti proti soupeři z Vojkovic.

Jevišovice–IE Znojmo 3:0 (1:0)

Sestava Jevišovice: F. Šebela – Peřinka (60. Jurka Jiří), Slušný, Jurka Vít – T. Procházka, Benda, Hazucha, Vlk, Stuchlík(53. Ku­bíček) – Rožnovský (82. Kahoun), Kráčman (87. Dohnal)

Sestava IE Znojmo: Vítámvás – Kalina, M. Veselý, Šplíchal – Ostrý, Kubošný, M. Procházka, Šťáva, Dufek – Černý, Kubále (65. Škvařil)

ŽK: Veselý, Kubošný, Kalina

Branky: 41. Kráčman, 48. T. Procházka, 65. Rožnovský.

Diváků: 150

MARTIN SMEJKAL