„Mnoho týmů nás v této lize nevidí rádo, protože jsme nuceni hrát na umělé trávě, i přesto máme kádr na to, abychom se udrželi," podotkl trenér Jevišovic Zdeněk Macháček.

Velké ambice nemá ani znojemský tým Inzert Expres, jenž hraje své domácí zápasy v Oblekovicích a v krajském přeboru absolvuje již čtvrtou sezonu.

„Pořád máme co zlepšovat, ale vzhledem k tomu, v jakých hrajeme podmínkách, tak jsme spokojeni a chceme dál hrát ve středu tabulky," řekl trenér týmu Inzert Expresu Tomáš Pěnkava.

V prvním letošním vzájemném zápase během podzimní části se z vítězství radovali fotbalisté Inzert Expresu, kteří brankami hráčů Daniela Kubáleho a Jana Škvařila udolali svého soupeře v poměru 2:0.

„Je to zajímavé, ale proti týmům ze Znojma se nám dlouhodobě nedaří. Nedokážu vysvětlit proč, ale neumíme předvést naši hru," posteskl si trenér Jevišovic Macháček.

Jevišovice obsadily při historické premiéře v krajském přeboru po podzimní části šestou příčku a vedly si tak nad svá očekávání. Nastupují přitom téměř ve stejném složení jako při předešlé vítězné sezoně v první A třídě a daří se jim více než skvěle.

Tým se bude opět spoléhat na vynikajícího brankáře Tomáše Šebelu a očekává návrat dvou mladých jevišovických hráčů do sestavy po dlouhodobých zraněních. Dvěma nejnovějšími posilami jsou hráči Adam Vlk z Únanova a Jan Kubíček z Přímětic. Jevišovický tým odehrál během přípravy osm zápasů, dokázal porazit divizní Tasovice nebo remizovat s devatenáctkou znojemského mužstva 1. SC Znojmo. V posledním přípravném zápase zvítězily Jevišovice nad Sokolem Želetava 6:4.

Znojemský Inzert Expres má pro druhou část sezony v plánu dávat více prostoru mladším hráčům a hrát především pro radost a diváky.

„Jevišovice mají výhodu svého umělého hřiště, o tom není žádných pochyb. Umělá tráva je rychlejší a musíte tam praktikovat agresivnější pojetí hry," prozrazuje trenér Inzert Expresu Pěnkava.

V přípravě se představil Inzert Expers také proti divizním Tasovicím a na rozdíl od Jevišovic utrpěl těžký debakl 0:7. Poté se však Inzertu vydařily dva zápasy před vstupem do jarní části ligy a soupeře z Čáslavic i Chvalovic porazil 5:4 a 4:0. Kádr zůstal po podzimní části sezony stejný, menší změnou je návrat hráče Lukáše Kaliny z hostování ve Chvalovicích, kde se rozehrával po zranění.

V zápase s Jevišovicemi se jedná o okresní derby, většina hráčů se navzájem zná, a proto to bude utkání, které by se divákům mohlo líbit.

„Vzhledem k mému předešlému působení v mužstvu Jevišovic je mým osobním cílem přeskočit je hned po prvním kole v tabulce. Myslím si, že kluci na obou stranách barikády to mají stejně," prozradila brankářská jednička Inzert Expresu Luboš Vítamvás. Zajímavé utkání se odehraje zítra na umělé trávě v Jevišovicích o půl čtvrté.

MARTIN SMEJKAL