Na jejich hřiště přijela v rámci Ondrášovka cupu pražská Dukla a ochozy praskaly ve švech. Ani po zápase divákům nevadilo, že jejich miláčci prohráli 0:4.

„Kvalita soupeře byla znát. Dukla hraje první ligu a od začátku to bylo vidět. Skoro nám nepůjčili balón. Brzo jsme dostali dva laciné góly, ale už v první minutě to mohlo být jinak,“ narážel domácí kouč Tomáš Šťastný na situaci zkraje utkání.

Už po pár vteřinách totiž Dukla vyrobila neskutečnou hrubku u svého pokutového území a sám před brankářem číhal tasovický sniper Doležal. Jenže balon dostal na paty, a tak to v kotli domácích jen zahučelo.

„Tohle by se nám nemělo stávat, mohlo by se nám to vymstít. Poté už jsme převzali iniciativu a měli hru plně ve svých rukou,“ pokračoval trenér Dukly Praha Luboš Kozel.

Osudnou se pro domácí stala sedmnáctá minuta, kdy poprvé inkasovali. O minutu později už to bylo o dvě branky. „To víte, že nás to mrzí. Ale takový je fotbal,“ dodal Šťastný.

I přesto se Tasovice nevzdávaly. Bojovnost a chtíč dát alespoň branku se jim nemohli upřít. Radovali se ale na druhé straně. Ve druhém poločase Dukla přidala ještě další dvě branky a bylo o výsledku rozhodnuto.

„Těší mě fakt, že jsme postoupili. Na druhou stranu nás to stálo dva hráče, kteří vinou zranění museli jít dolů už v průběhu první půle. Navíc to vypadá, že nebudou jen tak rychle zpátky,“ litoval Kozel.

Dukla tak pokračuje v cestě pohárovou soutěží, Tasovice v ní končí. „Nemáme se za co stydět. Výsledek je pro nás přijatelný a zažili jsme něco, co se už nemusí opakovat,“ doplnil po utkání kapitán Tasovic Lukáš Čerstvý.

Sokol Tasovice – Dukla Praha 4:0 (2:0)
Branky: 17. Jirouš, 18. Podrazký, 50. Svatonský, 68. Mikula. ŽK: Kirschner, Vyžrálek, Pechal. Rozhodčí: Jílek – Večeřa, Urban. Diváci: 1180.
Sokol Tasovice: Trmal – Lašák, Helebrant, Čerstvý, Kirschner (59. Šuráň) – Vyžrálek, Horáček, Pechal, Paul – Doležal (67. Mašek), Dítě (80. Macháček). Trenér: Šťastný.
Dukla Praha: Kučera – Pospíšil, Švejdík, Mikula, Hašek – Přeučil (17. Podrazký), Šiml, Hanousek, Pázler – Svatonský (59. Nečas), Jirouš (32. Markovič). Trenér: Kozel.