Poslední měsíc jste doslova promarodil. Už jste zcela fit?
Nejdřív sem měl výron, pak jsem si něco udělal s prstem. Když už to vypadalo, že bych mohl být v pořádku, přišla viróza. Snad je to za mnou a půjde to už jenom k lepšímu.

Vinou zranění jste propásl i pohárové utkání se Spartou. To mrzí asi hodně, že?
Určitě. Tenhle zápas chtěl hrát každý, ale takový je sport. Za čtrnáct dní nás čeká odveta. Doufám, že dostanu od trenéra důvěru a na Letné si zahraju. Navíc se s námi chystají nějací fanoušci ze Znojma, mohl by to být dobrý zážitek.

Nepředbíhejme. Teď vás čeká duel se čtvrtou Karvinou, která stále pokukuje po předních příčkách tabulky…
Bude to neskutečně těžký zápas. Co si pamatuju na naše poslední setkání s tímto soupeřem, byl dobrý v obraně a měl v kádru zkušené hráče. Letos jsem je hrát neviděl, ale podle výsledků budou možná ještě silnější.

S jakým cílem do utkání půjdete?
Chceme bodovat, to je základ. Musíme si navíc vzít ponaučení z posledního ligového zápasu. Ideální by bylo, kdyby se nám to podařilo odehrát jako minulý týden Vlašimi.

Jak to myslíte?
Musíme dát první branku, poctivě bránit a pak vítězství potvrdit z nějakého rychlého brejku. Ale malovat si to můžeme jak chceme. Rozhodovat se bude na hřišti. Nesmírně důležitá bude zodpovědnost.

Měli byste být v zápase kompletní nebo vám bude někdo chybět?
Nějaká zranění v týmu jsou, tak je to ostatně vždycky. Ale není to nic zásadního. Uvidíme, jak to bude vypadat před utkáním, ale kompletní bychom měli být. Musíme zatnout zuby a zabrat.