Defenzivní šachy. Sedmnácté kolo Fortuna Národní ligy svedlo proti sobě dvě mužstva, která se nachází na opačných stranách tabulky. Zatímco domácí 1. SC Znojmo se netají plány na postup do první ligy, jejich soupeř z Vítkovic má záchranářské starosti a na hře hostujícího týmu to bylo vidět. Tým vedený exznojemským trenérem Ludevítem Grmelou vsadil ve Znojmě na defenzivní hru a Znojemští se přes neúprosnou obranu prosadit střelecky nedokázali.

Znojemský tým od samého začátku utkání útočil do plné obrany a soupeř se naopak spoléhal na rychlé protiútoky. V šestnácté minutě se naskytla Vítkovicím šance. Vladimír Mišinský si zpracoval míč a měl před sebou zcela odkrytý prostor. Stačilo jen správně zamířit, avšak Mišinský trestuhodně balon nezasáhl ideálně a poslal jej mimo bránu. „Před zápasem bychom bod určitě brali, ale vzhledem k ději zápasu je pro nás remíza ztrátou. Znojmo má svoji kvalitu a zaslouženě je v tabulce tam, kde je, ale tentokrát nás domácí zcela určitě podcenili,“ řekl vítkovický kouč Grmela.

Stejný hráč zahrozil brankáři Znojma i za deset minut. Dorážka Mišinského ale mířila mimo branku. Znojemský tým se snažil ve druhém poločase hrát vysoké míče a svého soupeře tlačit, jenže nepomohlo ani vystřídání útočníků a urputná obrana Vítkovic nadále držela čisté konto.

V nastaveném čase druhého poločasu se do největší příležitosti domácích dostal střelec Václav Vašíček, ale jeho rána rozvlnila jen boční síť branky střežené Františkem Chmielem. „Věděli jsme, že hosté přijedou s taktikou bránit po celé utkání, ale i oni měli své příležitosti a i vzhledem k nim je třeba říct, že je remíza zasloužená. Nám se nepodařilo překonat obranný val Vítkovic,“ uvedl znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Znojmo tak ani ve druhém zápase jarní části neinkasovalo a po bezbrankové remíze získalo bod. V dalším kole čeká na Jihomoravany v sobotu ambiciózní Opava.

1. SC Znojmo – MFK Vítkovice 0:0 (0:0)ŽK: 49. Dramé, 64. Urbančok, 68. Mišinský, 78. Chmiel (všichni VIT).
Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Polák
Diváci: 490.
1. SC Znojmo: Veselý – Mezlík, Malár, Cihlář (46. Pospíšil), Helísek – Machuča, Lacko, Javůrek, Teplý (59. Šamánek), Ambrozek (80. Pecháček) – Vašíček.
MFK Vítkovice: Chmiel – Dramé, Hýbl, Mikula, Prajza – Urbančok (69. Bzirský), Ožvolda (75. Mrázek), Pašek, Motyčka, Kučera (88. Cverna) – Mišinský.