Do Karviné jeli znojemští fotbalisté alespoň pro bod. Domů ale přijeli s prázdnou, když na horké karvinské půdě v sobotu prohráli 3:4. V tabulce se tak posunuli na třetí místo Moravskoslezské fotbalové ligy.

Prvních dvacet minut sobotního utkání nebylo pro hosty jednoduchých. Domácí fotbalisté si vytvořili neskutečný tlak, ze kterého vytěžili dvě branky. Až po nich se jihomoravský tým dokázal vzchopit a hrát vyrovnanou partii. V pětačtyřicáté minutě navíc snížil skóre utkání Jaroš.

Na začátku druhého poločasu se ale začaly dít věci. „Rozhodčí nepochopitelně neuznali branku Mičky a ještě předtím udělili pouze žlutou za likvidační faul na Beleje,“ kroutil nevěřícně hlavou vedoucí znojemského týmu Jiří Podzemský.

V třiašedesáté minutě tak přišel trest v podobě branky. To se hlavičkou trefil karvinský střelec Opic a vrátil svému týmu opět dvoubrankové vedení. O dvě minuty později ale Belejův centr našel Yonova a ten vrátil Znojmo znovu do zápasu.

V poslední desetiminutovce ale přišel zkrat Pavelky, který de facto rozhodl o utkání. Při rohovém kopu Karviné znojemský útočník nevybíravě loktem atakoval domácího hráče, rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu a Opic dovršil svůj hattrick.

„Tohle mě od něj mrzí. Tím, že byl v podmínce a dostal červenou kartu je pro nás do konce sezony nepoužitelný. Zřejmě ho nemine ani oddílový trest,“ zlobil se na Pavelku znojemský kouč.

V nastavení pak z penalty ještě snížil znojemský kapitán Yonov, ale domácí si vítězství už nenechali vzít.
„Soupeř zvládl skvěle začátek utkání a dostal se do zaslouženého vedení, které rozhodlo zápas. Prohráli jsme si to sami. Posunuli jsme se na třetí místo, ale nic nevzdáváme. Budeme se dál rvát o ten druhej flek,“ prohlásil Sobota.