Předposlední zápas sezony v Napajedlech přinesl tasovickému mužstvu problém ještě před jeho začátkem. Ten tentokrát nastal v zadních řadách.

„Od rána jsem řešili sestavu. Krátký celou noc zvracel a musel do nemocnice na kapačky, Paul je nemocný, Helebrant vykartovaný a před zápasem se nám zranil Čerstvý. Tím se nám kompletně rozpadla obrana, kterou jsme museli dávat znovu dohromady. To ovlivnilo celý zápas," uvedl po utkání tasovický trenér Tomáš Šťastný.

Ani Napajedla nebyly zcela v plné síle. „Máme v mužstvu šest hráčů, kteří v posledních dvou týdnech reprezentovali ve výběru zlínského kraje. Měli už toho plné zuby," přiblížil napajedelský kouč Martin Onda.

Jeho tým se dostal do snadného vedení 2:0. „Za dvacet minut jsme dostali dva góly po našich hrubých chybách. Napajedla byly hratelný soupeř. Do té doby, než daly první gól, tak pořádně nebyly u naší branky. My jsme měli šance a převahu. Dostali jsme ale rychle druhý gól, a tím se naše hra rozsypala," poznamenal Šťastný.

Přesto Tasovice ještě do konce první půlky snížily brankou Doležala. „Po přestávce jsme ale zase dostali dva góly a prohrávali jsme už 1:4. Pak Petr Dítě dal náš druhý gól a Doležal třetí. Začali jsme se zvedat. Marek Dítě mohl vyrovnat, ale nastřelil břevno. Pak se dostal ještě do jedné pěkné šance, ale neproměnil ji." popsal tasovický trenér.

Zápas si užívali zejména diváci, kteří viděli celkem sedm gólů. „Tasovice měly slabší obranu, nám se také v obranné fázi nedařilo a z toho vznikla branková přestřelka. Mohli jsme rozhodnout utkání, když jsme vedli 4:1, ale Tasovice zabraly a mohly dokonce i vyrovnat. Jejich kvalita v útoku je výborná. Byl to absolutně otevřený fotbal, pro diváky úplně ideální, protože viděli sedm gólů a hrálo se nahoru dolů. Naopak pro trenéra je takové utkání katastrofální," prohlásil domácí trenér.

Tasovice už vícekrát na jaře řešily problémy se sestavou, a tak jsou rády, že už je před nimi poslední utkání.

„Dnes jsme jeli na zápas se dvěma náhradníky a nakonec Čerstvý nemohl hrát. Měli jsme tak jen jednoho hráče na střídání a neměli jsme s sebou ani náhradního brankáře. Jsme opět v těžké situaci, ale naštěstí už budeme hrát poslední zápas," dodal kouč Tasovických.

divize d

Napajedla – Tasovice

4:3 (2:1)

Branky: 89. a 49. Večeřa, 20. Dufka, 58. vlastní – 33. a 76. Doležal, 70. Petr Dítě. Rozhodčí: Drápal – Stloukal, Částečka. Diváků: 100.