Debakl, který bude mít nejspíš fatální následky. Na znojemské fotbalisty padla v nejdůležitější fázi sezony krize, která s největší pravděpodobností zhatí vysněný postup do první ligy. Nevyhráli potřetí v řadě, v úterý na domácím stadionu utrpěli těžký direkt 0:4 od Vlašimi a na postupové příčky ztrácejí. „Těžko říct, čím to je. Na hráče asi působí psychika, prostě se pos…," povídal rozhořčený domácí kouč Radim Kučera.

Postup do první ligy si s předstihem zajistil Hradec Králové, který porazil 2:0 Sokolov. Východočeši mají sice duel k dobru, ale na třetí Znojmo už mají šestibodový náskok a k tomu lepší vzájemné zápasy.

Jihomoravský sok je i přes dvě výhry už v tabulce nemůže přeskočit. „Dostali jsme ostrou facku, která však byla zasloužená. Teoretická šance na postup existuje, ale ne s tímhle výkonem," hlesl zkušený znojemský bek Radek Mezlík smutně.

Výhodu v podobě lepších vzájemných zápasů oproti Znojmu má i aktuálně druhá Karviná, která na rozdíl od Znojma úterní kolo zvládla. Vyhrála 3:1 v Ústí nad Labem a figuruje tři body před znojemskými pronásledovateli. K postupu do elitní české soutěže jí tak stačí vyhrát jeden z posledních dvou klání.

Slavit může už v sobotu doma s Pardubicemi. „Pochybuji, že si Karviná nechá postup uniknout. Byli bychom hodně bláhoví, kdybychom v to věřili. V závěrečných dvou utkáních ještě zabojujeme, ale postup je hodně vzdálený. Chceme se aspoň zlepšeným výkonem omluvit fandům," přemítal Kučera.

Jeho hráči navázali na nepovedený druhý poločas při remíze 2:2 v Českých Budějovicích. V první části se ještě jakž takž drželi a prohráli ji jen o gól.

Ve druhém dějství však v pohodě hrající Vlašim zasadila domácím tři zasloužené údery. „Katastrofa. Od první minuty jsem na hráčích viděl, že mají strach. Od nás to nebylo ani bojovné. Před zápasem jsem si přál vidět jedenáct borců, co chce do ligy a budou kousat, jenže jsem je vůbec neviděl," zlobil se stratég.

V sobotu hraje Znojmo v Opavě, o týden později zakončí sezonu doma s Vyšehradem.

Znojmo - Vlašim 0:4

Poločas: 0:1. Branky: 20. a 75. Nový, 48. a 81. Hadaščok. Rozhodčí: Houdek – Fišer, Kubr. ŽK: Svozil – Vondra, Hadaščok. ČK: 70. Nepožitek (Znojmo). Diváci: 1324.

Znojmo: Veselý – Helísek, Mezlík, Odehnal, Svozil – Weber (66. Okleštěk), Nepožitek – Šumbera (46. Ledecký), Njire (46. Stáňa), Žondra – Šamánek. Trenér: Kučera.