Broďané vedli až do sedmdesáté minuty. „Náš první obdržený gól byl o nekoncentrovanosti a podcenění souboje, kdy jsme k domácímu hráči přistoupili laxně a ten skóroval, i když byl proti třem našim borcům,“ přemítal pro klubový web lodivod Znojma Milan Volf.

Jak uvedl, jeho svěřenci začali hrát více technicky. „Jenže padly další dva góly a bylo to horší a horší,“ dodal.

Následně znojemský kapitán Muamer Avdič proměnil penaltu, vzápětí domácí Sedláček srazil centr hostujícího Siant Hillaireho do vlastní brány a Jihomoravané se dostali na rozdíl pouze jednoho gólu.

Tým ze Slovácka znervózněl a konec klání neudržel potom, co v nastavení srovnal na 3:3 fotbalista v dresu 1. SC Robert Demjan. „Závěr jsme nezvládli. Hosty jsme zbytečně posadili na koně nesmyslnou penaltou. Znojmo, které už předtím mělo nějaké šance, ožilo a koncovku zvládlo,“ řekl Deníku uherskobrodský kouč Miroslav Ondrůšek.

Hlavní stratég 1. SC své svěřence pochválil. „Kluci ukázali obrovské morální kvality. Jsem na ně hrdý za to, že to nevzdali, nezabalili za stavu 0:3 a snažili se pořád vstřelit branku a s utkáním něco udělat,“ uzavřel Volf.

Znojemští v tabulce MSFL krouží s patnácti body kolem jedenácté příčky. Již v neděli je čeká další klání na pažitu Uničova.

SK Uherský Brod - 1.SC Znojmo 3:3
Poločas: 3:0. Branky: 2. Josefík, 52. Pospíšil, 70. Mančík – 72. Avdič (pen.), 77. Sedláček (vl.), 90. Demjan. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Vojáček – Černoevič, Křepský. Diváci: 177.
1. SC Znojmo: Jícha – Yanata, Cheredea, Avdič, Moravec, St Hillaire, Malár, Garčic, Demjan (90. Kolařík), De Carvalho Serra, Pacula (55. Pohanka). Trenér: Milan Volf.