Dvě kola před koncem divizní soutěže drží pátou příčku se ztrátou tří bodů na čtvrtý Šumperk. „Po úvodní brance se nám naštěstí povedlo rychle vyrovnat a přidat gól z brejku, na které jsme spoléhali,“ těšilo třicetiletého obránce Romana Švarce.

Jak důležitý je bod ze hřiště druhého týmu tabulky?
Remíza je pro nás cennější než pro Žďár, který doma v letošní sezoně ani jednou nezaváhal. Chtěli jsme soupeři přerušit domácí vítěznou sérii, což se povedlo. Sbíráme bod po bodu a chceme o stupínek vylepšit páté místo z předchozích dvou sezon.

Na úvodní trefu domácích ze třinácté minuty jste odpověděli dvěma rychlými brankami. Nakopl vás obdržený gól?
Určitě. Žďár do zápasu vlétl. Když doma v sezoně neztratíte ani bod, jdete pokaždé tvrdě za vítězstvím. Po úvodní brance se nám naštěstí povedlo rychle vyrovnat a přidat gól z brejku, na které jsme spoléhali.

Ilustrační foto.
Tasovice chtějí pokořit milník. Bojují o nejlepší umístění v historii

S čím jste šli za stavu 2:1 do druhého poločasu?  
Logicky jsme věděli, že když nedostaneme gól, vyhrajeme. Bohužel se nám to nepodařilo, protože soupeř do druhé půle vlétl a brzy vyrovnal. Ve druhé části už to z naší strany nebylo tak dobré jako v prvním poločase. Ztráceli jsme balony, za bod jsme nakonec rádi.

Jak náročné bylo ve druhé půli odvracet útočné výpady soupeře?
Bylo to o těžší, že jsme v útoku nedokázali udržet míč. Navíc nám docházeli síly, protože jsme do Žďáru jeli ve dvanácti lidech. Při rozcvičce se zranil Pepa Rapouch, který byl sice napsaný na soupisce, ale nemohl naskočit ani na minutu. Jediný náhradník byl druhý gólman.

Při absenci kapitána Zdeňka Mičky jste podruhé za sezonu navlékl kapitánskou pásku. Jste zvyklý v jeho nepřítomnosti zaskočit?
Máme to tak od začátku sezony dané od trenéra. Vozím ji pro jistotu v kabeli, i když jsem letos zaskakoval už v Bzenci, kde jsem ji zapomněl a na poslední chvíli sháněl. Ve Žďáru jsem byl ale nachystaný. (smích)

V sobotu doma narazíte na  Strání, které hraje o záchranu. Čeká vás těžké utkání?
Strání předvádí tvrdý fotbal a aktuálně hraje o všechno. Mezi Tasovicemi a Stráním jsou navíc velké rodinné vazby, takže předpokládám, že ze Strání přijede na vínečko hodně lidí. Když jsme na podzim hráli venku, jel s námi autobus fanoušků. Očekávám dobrý zápas, který chceme vyhrát.

Více než dvě desítky doma vyrobených kár představili soutěžící závodníci o první červnové neděli ve Znojmě.
Závodník: Tachometr se mi po pádu zasekl na stovce!

V posledním kole se střetnete na venkovním hřišti s jedenáctým Blanskem. Je los pro závěr sezony příznivý? 
Tabulkové jsme v roli favorita, ale divize je natolik vyrovnaná, že je každý zápas těžký. V Blansku se nám nikdy nedařilo, navíc možná bude hrát o záchranu. Los je těžký, i když to tabulkově nevypadá.