Svěřenci trenéra Leoše Kalvody čekají na gólový zápis už 295 minut. Naposledy se prosadili v prvním střetnutí jarní části soutěže, když doma porazili Ústí nad Labem 3:0. „Kluci musí víc zakončovat a ne se snažit dohrát balon až do brány. Chybí nám střelba ze střední vzdálenosti. Bez ní dáme góly jen těžko,“ popsal znojemský stratég.

Recept na prolomení střelecké nemohoucnosti vidí i ve zjednodušení hry v pokutovém území soupeře. „Kvůli odloženým zápasům máme velmi nabitý program, přesto pracujeme na zjednodušení hry i na tréninku. Uvidíme, jak se to podaří přenést do zápasu,“ povídal kouč, který před pěti lety dovedl Znojmo k postupu do první ligy.

Východočeši na jaře zaznamenali v pěti zápasech pět bodů za výhru a dvě remízy. Naposledy sehráli na domácím hřišti vyrovnanou partii s vedoucí Opavou, které podlehli těsně 0:1. „Sledovali jsme jejich zápas s Opavou v televizi, předvedli velmi dobrý výkon. Nebývalo zvykem, že hrají Pardubice v tabulce tak nahoře. V posledních dvou sezonách ukazují, že mají kvalitní mužstvo. Aktuálně jsou jeden z velmi dobrých týmů druhé ligy,“ upozornil útočník Rostislav Šamánek, který se po zranění nártu vrátil v posledních dvou zápasech do základní sestavy.

Klíčovou roli podle něj sehraje bojovnost. „Nemůžeme si v současné chvíli hrát na fotbalisty, ale urvat body silou a vůlí. Věřím, že když budeme brzo v soubojích a vychytáme odražené balony, tak zápas zvládneme,“ burcoval bývalý hráč brněnské Zbrojovky.

Síla soupeře podle Kalvody pramení ze stability kádru. „Hraje už druhý nebo třetí rok spolu. Je vidět, že hráči dobře vědí, co mohou jeden od druhého očekávat. Po stranách nedají soupeři ani metr místa a zároveň jen nebrání. Dopředu hrají velice dobře,“ přiblížil.

Do utkání nezasáhne kromě dlouhodobě zraněného kapitána Tomáše Cihláře ani obránce Radek Mezlík, který si v minulém utkání se Sokolovem natrhl zadní stehenní sval a sezona pro něj pravděpodobně skončila. „Musí to na sebe vzít mladí hráči. Máme několik alternativ a ještě uvidíme, koho nasadíme. Chlapci se s tím musí porvat,“ řekl Kalvoda.

V případě výhry se můžou Jihomoravané posunout z osmého na šesté místo v tabulce. K dobru mají navíc odložené střetnutí na hřišti Frýdku-Místku. 

Srovnání soupeřů
1. SC Znojmo FK

Pozice: 8. místo, 29 bodů, skóre 24:29
Jarní bilance doma: 1 výhra, 1 remíza, 1 prohra
Poslední zápas: prohra na domácím hřišti se Sokolovem 0:1

FK Pardubice

Pozice: 5. místo, 33 bodů, skóre 26:16
Jarní bilance venku:  2 remízy
Poslední zápas: prohra na domácím hřišti s Opavou 0:1