Jistotu záchrany by Tasovice měly díky lepším vzájemným zápasům. Na podzim v Mutěnicích vyhrály 2:0. „Po zimě mají oba týmy trochu jiné kádry. Na podzim jsme před duelem s Mutěnicemi měli sérii porážek, výhra nás pak nakopla. I tentokrát povede ke třem bodům jen plně koncentrovaný výkon," zdůrazňuje trenér Miroslav Steinhauser.

O jeden z tasovických gólů se na podzim i postaral i záložník Roman Švarc. „Tentokrát je větší tlak na Mutěnicích. Pokud neuspějí, hodně se přiblíží sestupu. Jestli prohrajeme my, máme ještě dvě kola na záchranu," podotýká Švarc.

Tasovicím by k udržení pomohla i remíza, fotbalisté však chtějí jistotu záchranu co nejdřív. „Už se vidím, jak v neděli po utkání s klukama z týmu v klidu sedíme a máme jistotu, že si zahrajeme divizi i v příští sezoně. Pak nás čekají ještě dva zápasy, které bychom si mohli užít a ze špatné sezony ještě udělat dobrou," uvědomuje si záložník.

Letošní ročník divize D je totiž extrémně vyrovnaný. Šestý a patnáctý tým tabulky dělí jen deset bodů. „Takovou situaci nepamatuji. Máme třicet bodů tři kola před koncem, přesto ještě hrajeme o záchranu. Ale tak to prostě je," neřeší Steinhauser netradiční situaci.

Kvůli našlapané tabulce se i hráči po každém zápase intenzivněji pídí po ostatních výsledcích. „Fotbalem žijeme. Výsledky hledáme na mobilech hned po osprchování v kabině. Každý to žere," popisuje Švarc.

Po případné jistotě udržení se můžou tasovičtí fotbalisté podívat v tabulce i nad sebe. Na šestý Hodonín ztrácejí ze svého čtrnáctého místa pouhých sedm bodů. „Stačí pár bodů a v tabulce jste najednou úplně jinde. Místo nadávaní vás lidé naopak můžou rychle chválit," upozorňuje sedmadvacetiletý Švarc se zkušenostmi z 1. SC Znojmo.

Trenér Steinhauser však před finišem sezony své svěřence spíš krotí. „Prvotní cíl je záchrana. Pak z nás spadne tlak a poslední zápasy si můžeme víc užít a vyzkoušet různé věci," nabádá svůj celek hlavní kouč Tasovic.