Hráči už si na pobyt v bazénu zvykli. „Když jsem měl operované koleno, chodil jsem v Olomouci hodně plavat. Je to dobrá sportovní aktivita pro zpevnění těla, kolena a vazy nedostávají tolik zabrat. Běhání má snad raději jen Libor Žondra, který se ve vodě nemůže potápět kvůli uším," pousmál se záložník Radim Nepožitek.

V sobotu už plavky opět vystřídají dresy a kopačky. Znojmo po deseti dnech zápasové odmlky sehraje od jedenácti hodin dopoledne přípravný duel na hřišti slovenské Skalice. Po dvou porážkách a remíze v Tipsport lize se svěřenci kouče Radima Kučery pokusí o první vítězství v kalendářním roce 2016. „Výsledkům nepřikládám váhu. V letní přípravě jsme také prohrávali a teď vedeme druhou ligu. Porážky v přípravě mě tolik netrápí," prohlásil Nepožitek.

V duelu s posledním celkem první slovenské ligy už se nepředstaví ve znojemském dresu makedonský útočník Zoran Danoski. „Měli jsme o něj zájem. Ovšem jeho zdravotní stav nebyl stoprocentní a i z toho důvodu jsme s ním nemohli uzavřít smlouvu. Po domluvě s hráčem jsme se rozhodli, že se dá na jaře do pořádku v Makedonii a v létě se uvidí," vysvětlil trenér Kučera. Jinému útočníkovi Pavlu Lapešovi nevyšlo hostování v Opavě, angažmá si dál hledá.

Posily v jednání

Další šanci dostane proti Skalici ukrajinský obránce Alexej Chereda. „Vypadá zajímavě, ale na postu, kde hrává, nás bota netlačí. Zbytek posil jsme rozjednali. Myslím, že se kádr bude stále hýbat, do začátku jarní části druhé ligy zbývá pět týdnů, je tu stále prostor," nepanikařil Kučera.

Nepožitek další posílení kádru vedoucího celku Fotbalové národní ligy uvítá. „Je plus, že kádr zůstává pohromadě, ale chce to jednoho až dva hráče s ligovými zkušenostmi, pokud touží vedení bojovat o nejvyšší soutěž. Když jsme naposledy postupovali, táhl nás hráč jako Marek Heinz," vzpomínal autor čtyř podzimních branek.

Příchod nových tváří se stále řeší. „Jde o hráče z prvoligovými zkušenostmi, jsou tam i tací, kteří se bijí v konkurenci silného prvoligového týmu o místo v základní sestavě. Máme i nějaké další tipy, kdy k nám přijdou hráči na zkoušku," dodal Kučera.