V Moravskoslezské fotbalová lize a divizi D se pravděpodobně nějaká utkání odehrají. „Kolo celoplošně nerušíme. Necháváme to na dohodách klubů a místních podmínkách, protože některé celky mohou hrát na umělé trávě," sdělil předseda Řídicí komise fotbalu pro Moravu Pavel Blaha.

Na zápasy od krajského přeboru po I. B třídy si musejí diváci týden počkat. Kvůli podmáčeným hřištím se neodehraje ani jedno střetnutí. „Mně to vůbec nevadí. Naopak plně toto opatření schvaluju. Na blátě se fotbal hrát nedá. My máme čerstvou zkušenost z domácího zápasu s Bystrcí. Druhý poločas se prostě hrát neměl, plocha byla neregulérní, naprosto podmáčená. Svazové rozhodnutí plně chápu," podpořil nařízení trenér Rousínova Milan Boušek, jehož tým měl změřit síly Ráječkem.

Zrušení celého kola hlásí prozatím z okresů Vyškov a Břeclav. „Měli jsme už ve čtvrtek odpoledně podněty, kdy nám kluby hlásili, že mají hřiště pod vodou nebo silně podmáčené," oznámil sekretář okresního fotbalového svazu Břeclav František Čermák.

Ostatní okresy celoplošné odložení zatím nevyhlásily, i když ho někde zvažují. „Zatím není nic stoprocentní. Rozeslal jsem klubům mail, ve kterém se mají vyjádřit. Zatím chtějí hrát, tak uvidíme, jak to dopadne," řekl sekretář hodonínského fotbalového svazu Jiří Trnka.

Na Blanensku nechali rozhodnutí na klubech. „Do 12.00 hracího dne mají nahlásit hostujícím týmům, jestli se bude hrát," uvedl fotbalový svazový sekretář Miloš Jarůšek.

ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI

JAN PAŘÍK