V úvodu zimní přípravy se nezapojoval do zápasů, vynechal tři duely zimní Tipsport ligy. „V přípravě je ještě dost příležitostí, abych trenéra přesvědčil, že patřím do základní sestavy. Vše jde podle plánu tak, jak chci. Komplikaci v tom nevidím," tvrdí dvaadvacetiletý gólman.

Proč jste nezasáhl do úvodních zápasů přípravy?

Měl jsem menší zdravotní problémy, ale už je vše v pořádku. Trénuji v podstatě celou přípravu, jen jsme se domluvili s trenérem, že raději utkání Tipsport ligy vynechám.

Může vás pozdější začátek limitovat v boji o post jedničky s Jiřím Dolečkem pro jarní část sezony?

Po Tipsport lize je ještě dost zápasů, abych trenéra přesvědčil, že patřím do základní sestavy. Vše jde podle plánu tak, jak chci. Komplikaci v tom nevidím.

Už na tým doléhá situace, že zatím ani jednou v přípravě nezvítězil a ze šesti zápasů jste jen třikrát remizovali?

Spíš jsme pořád ještě řekněme v hrubé přípravě. Máme před sebou dejme tomu měsíc na vykrystalizování sestavy, takže uvidíme. Protočilo se hodně hráčů a trenér si je chtěl prohlédnout na zkoušku.

Veselého vytížení
Podzim sezony 2015/2016:
- Počet zápasů – 13
- Obdržené góly – 14
- Počet minut – 1139
- Vychytané nuly – 3

Zimní příprava:
- Počet zápasů – 3
- Obdržené góly – 4
- Počet minut – 180
- Vychytané nuly – 2

Je tedy momentálně podstatný spíš herní projev než výsledky?

To ne. Výsledky jsou důležité. Trenér Radim Kučera chce s námi vyhrávat, jen prostě dával šanci i několika novým klukům. Až se stabilizuje sestava, bude se víc apelovat na výsledky.

Jak hodnotíte přípravu z vlastního pohledu?

Pořád je v čem se zlepšovat. Zatím chytám zhruba průměrně. (usměje se) Jde stále o přípravu, takže se něco zkouší a střídáme se v brance.

Ve Znojmě máte ještě hostování na půl roku, sledujete ale už i situaci v brněnské Zbrojovce?

Uvidíme, jak to dopadne, jestli zůstanou brankáři Dušan Melichárek i Martin Doležal. Zatím chci chytat pravidelně ve druhé lize a po sezoně se uvidí. Tohle nechávám otevřené. Je lepší pravidelně chytat, než sedět na lavičce. Když bych tu šanci nechytil, vrátím se o krok zpátky. Jelikož jsem mladý, je pro mě důležité nastupovat.

Kontrolujete pravidelně výsledky Zbrojovky?

S klukama jsem často v kontaktu, takže mám informace o výsledcích i od nich. Vidím se s nimi zhruba jednou do týdne.

Znojmo posílil talentovaný devatenáctiletý záložník Tomáš Weber. Znáte ho z dřívějška?

S Tomem se znám rok a půl. Potkal jsem ho, když jsem byl ještě v juniorce, kam postoupil z dorostu. Později jsem se posunul do áčka, ale nastupovali jsme spolu třeba za juniorku nebo Líšeň.

Weber zase rozšíří řady fotbalistů spojených s Brnem ve Znojmě. Vidíte ho v týmu rád?

Určitě. Hlavně je to mladý fotbalista, který se potřebuje vyhrát.

V čem může týmu pomoct?

Zbývá ještě měsíc do mistráku, takže má šanci přesvědčit trenéra, aby hrál středního záložníka. Uvidíme, jak se s tím popere.