„Musíme vylepšit obrannou i útočnou herní činnost. Nějaké změny plánujeme i v základní sestavě, ale nijak převratné nebudou," prozradil hlavní trenér Tasovic Milan Kalaš. Tasovičtí nevstoupili do sezony příliš šťastně. Již v úvodním utkání podlehli před svými fanoušky Žďáru nad Sázavou 1:4 a v minulém kole pak nedokázali vstřelit na hřišti Uherského Brodu ani branku, čímž si odvezli porážku 0:2.

„Blansko má celkem slušný kádr. Předpokládám, že bude hrát podobný fotbal jako Žďár, který trpělivě bránil a rychlými protiútoky nás trestal," dodal trenér Kalaš. Tasovický klub nemá na svého soupeře příliš dobré vzpomínky z minulé sezony. Na půdě Blanska zvítězili domácí 3:1 a v odvetě vedli Tasovičtí hráči po prvním poločase 2:0. A přesto nakonec odcházeli poraženi 2:4. Poslední vítězství Tasovic proti Blansku se tak datuje až do sezony 2010/2011, kdy zvítězili na domácím hřišti 2:1.

Tasovice se nadřou na střílení branek. „Je to náš velký problém. Zatím jsme nastupovali do zápasu s jedním útočníkem, takže si myslím, že nyní to bude s dvojicí hráčů na hrotu," uvedl záložník Tasovic Roman Švarc.

Blansko vstoupilo do sezony vítězstvím nad Napajedly a remízou s Bystřicí. Zajímavý úspěch se povedl Blanenským v poháru České pošty, kde vyzráli na HFK Olomouc po penaltách. Ve druhém kole však již nestačili na Frýdek-Místek. „Chceme určitě v Tasovicích hrát pohledný fotbal, ale je teprve začátek sezony a já osobně všechny kluby teprve poznávám. Kádr je kompletní a i když hraje zároveň s námi i naše farma, tak bychom měli nastoupit s tím nejlepší proti Tasovickým," řekl trenér Blanska Ludovít Grmela.

Utkání v Tasovicích začíná v neděli třicet minut po šestnácté hodině.

MARTIN SMEJKAL