„V kabině je výborná atmosféra. Cítím tady velkou možnost na postup, chci si nejvyšší soutěž konečně zahrát," říká čtyřiadvacetiletý fotbalový univerzál.

Máte za sebou první přípravné zápasy ve znojemském dresu. Jak jste se cítil na trávníku?

Dlouho jsem nehrál, takže se do toho musím dostat. Ještě mám měsíc a každý trénink se cítím líp. Věřím, že se mi to povede.

Zdá se, že se stanete první posilou Znojma. Čím jste si podle vás angažmá vysloužil?

Je to asi dané tím, že se známe dobře s trenérem Kučerou už z dřívějška. Ví, co ve mně je. Pořád ale musím prokazovat kvalitu a všechno dohnat. Pauzu jsem měl opravdu dlouhou, čímž to budu mít o něco těžší, ale mám ještě měsíc, abych se dostal do top formy.

Byli jste s trenérem v kontaktu už déle?

Ano, chtěli jsme přestup uskutečnit už dřív, ale nevyšlo to. Kluby se nedohodly.

Liší se nějak příprava od toho, na co jste zvyklý?

Styl kouče Kučery mi vyhovuje. Neběháme moc v terénu. Fyzickou část nabíráme s míčem na hřišti, to je lepší.

Znáte dobře znojemský kádr?

Tým je bezesporu hodně kvalitní. Klukům to na podzim sedlo, první vyhrané zápasy je nakoply. Jejich počínaní jsem sledoval.

Sžil jste se už se spoluhráči v kabině?

Vesměs se minimálně od vidění se všemi znám. Jsou tu kluci, proti kterým jsem hrával, když jsem byl v Opavě či Olomouci. S Radimem Nepožitkem jsme i hráli v Olomouci.

Jaká je v týmu nálada před druhou půlkou sezony?

Zažil jsem už různou atmosféru v kabinách, ale z téhle čiší pohoda. Kluci si věří a myslím, že právem. Táhnou za jeden provaz na hřišti i mimo něj.

Přicházíte do týmu, který je po polovině druholigového sezony první a myslí na postup. Připomíná vám to loňský rok?

Je to velmi podobná situace. Loni mi ztížil pozici Ondřej Kušnír a nakonec jsem hrál jen za béčko. Tentokrát se chci dostat do základní sestavy, ale nebude to nic snadného. I ve Znojmě mám velké konkurenty napříkald v Davidu Helískovi. Nicméně beru to pozitivně, konkurence v týmu s postupovými ambicemi musí být.

Cítíte velký tlak na postup do nejvyšší soutěže?

Rozhodně je to jasná meta vedení, všechno k tomu směřuje. Souvisí s tím i opravený stadion, který konečně splňuje parametry, aby se nehrálo v Brně jako při minulé účasti Znojma v první lize. Po téhle stránce je vše připravené a všichni sem chtějí ligu znovu přitáhnout.

Jaké týmy vnímáte jako největší soupeře v boji o postup?

Rozhodně Hradec Králové a Karvinou. Nicméně týmů bude určitě víc, co se poperou o dvě postupová místa.

V první lize máte jediný start, zvolil jste také proto tým, který má reálnou šanci na postup a účast v nejvyšší soutěži?

Cítím tady velkou možnost vybojovat ligu. Vede k tomu sice ještě dlouhá cesta, ale všechny trumfy máme ve svých rukách.

1. SC Znojmo - MFK Ružomberok 2:4

Poločas: 0:2. Branky: 70. Žondra, 83. Šamánek – 14. Sapara, 22. Lačný, 54. Zošák, 81. Gerát.

Sestava 1. SC Znojmo: Veselý – Helísek, Mezlík (60. Pokorný), Odehnal, Vavřík – Nepožitek, Ledecký (45. Njire), Šamánek, Stáňa – Okleštěk, Žondra.

ADAM HAVEL