Právě tito dva známí fotbalisté jsou největší akvizice Opavy, se kterou změří v domácím utkání v pátek od půl šesté večer síly znojemští fotbalisté. „Trenér nás před nimi varoval," potvrzuje znojemský Šimon Šumbera.

Zdeněk se do rodné Opavy vrátil před minulou sezonou, Zbyněk doputoval do mateřského klubu v září a s pěti góly vévodí klubovým střelcům. „Moc dobře je známe. Zdeněk je vynikající bývalý reprezentant. I v šestatřiceti má pořád svoji kvalitu. Zbyněk je zase typický koncový hráč, který umí dát gól," popsal nebezpečné opavské duo znojemský stratég Radim Kučera.

Kouč Jihomoravanů jako bývalý výborný prvoligový obránce Zbyňka Pospěcha několikrát bránil přímo na hřišti. „Našim klukům jsem na něj něco poradil. Má velmi silnou hru tělem. Vyhledává kontakt a pak si soupeře hravě odcloní. Je lepší se na něj nelepit a spíš ho předskočit ještě před převzetím přihrávky," radil Kučera.

Domácí rozlučka

Znojmo chce naposledy před domácími fandy završit veleúspěšný podzim. Pak už ho čeká jen venkovní předehrávka v Karviné. V tabulce drží Jihomoravané stále o pět bodů první pozici. „Máme samozřejmě velkou motivaci. S diváky se musíme rozloučit výhrou. Podle posledních duelů se většinou hodnotí celá sezona," vyhlížel Šumbera domácí derniéru.

Byla by škoda, pokud by si Znojmo pokazilo domácí bilanci. Na stadionu v Horním Parku totiž ztratilo body jen za remízu s Karvinou ve druhém kole. Ostatní duely doma zvládlo na jedničku. „Zvítězit je jasný cíl. Nemůžeme chtít nic jiného," potvrdil trenér.

Opava se však jistě nedá lehce. V tabulce jí patří sedmé místo, její poslední zápas ale naznačil, že se nachází v dobrém rozpoložení. Béčko olomoucké Sigmy doma rozstřílela 4:0 a Zbyněk Pospěch dal dvě branky. „Výhra je povzbudila. Půjde o nepříjemného soupeře, který nám bude chtít domácí rozlučku co nejvíc zkomplikovat," věděl Kučera. „Slezané budou určitě spoléhat hlavně na defenzivu a vyrážet do brejků," dodal.

Někteří domácí hráči ve středu navštívili ve Znojmě utkání české reprezentace do dvaceti let proti Nizozemsku. A viděli napínavý závěr, kdy gólman soupeře vyrovnal šťastně až v nastavení. „Něco podobného jsem na vlastní oči viděl poprvé," usmál se Šumbera.