Užil jste si sváteční pauzu?

Byl jsem doma s rodinou. Navštěvovali jsme známé, chodili jsme na procházky. Do toho jsem se také učil na závěrečné zkoušky a zpracování diplomové práce. Takže to byla taková všehochuť.

Co vás ještě ze studijních povinností čeká?

Dvě zkoušky jsem už zdárně udělal a příští týden mě čekají dvě závěrečné zkoušky. Pak už bych měl mít trenérskou profilicenci hotovou, pokud nebudu muset jít na opravky. (směje se)

Stihnete začátek přípravy, nebo ještě budete ležet v knížkách?

Po večerech možná ano, ale myslím si, že jsem na zkoušky celkem připravený. Budu se věnovat týmu a celkovému plánu na ty dva měsíce.

Bude s týmem spolupracovat trenér Petr Uličný, i když získáte požadovanou licenci?

Už jsme se o tom bavili, že zůstane i na jarní část.

Máte už zase chuť do fotbalu?

Člověk si vždy od stresu odpočine, pak mu zase práce chybí. Poté se těší na dovolenou v létě. Musím říct, že zimní přestávka mě nakopla. Po novém roce už mám zájem o to, jak kluci plní individuální plány. Už jsem zapojený zpátky do fotbalu a už se těším, že v pondělí začínáme.

Bežecké výsledky svěřenců kontrolujete přes mobilní aplikaci Runtastic. Jak vás tato inovace napadla?

Mám to vyzkoušené už z Opavy z minulé sezony. Zavedli jsme to s Janem Baránkem. Systém fungoval výborně, jediné co dělá trochu problém je, že telefonům vadí velký mráz.

Jste spokojený s výkony hráčů?

Kluci plní vše co mají. Dělají to pro sebe a jsem spokojený. Začínáme s přípravou trochu později, až 11. ledna. Na jarní část, která je kratší, než podzimní, je ale zbytečné nastavovat hráčům třeba deset týdnů plus individuální plán. Doby, kdy se běhalo tři měsíce bez míče a ve sněhu, jsou pryč. Takto má fotbalista chuť do jarních bojů.

Už máte v hlavě i nějaké změny v kádru pro jarní část sezony, nebo nechcete měnit tým po úspěšném podzimu?

Máme rozjednané hráče, ale nic konkretizovat nechci. Někteří kluci přijdou už v pondělí, s jinými se pobavíme později. Nechceme posilovat jen kvůli tomu, abychom získali zvučná jména, ale spíš zvýšit konkurenci.