Vedení tasovického fotbalu vyměnilo po dvou a půl letech trenéra. Dosavadního kouče Tomáše Šťastného nahradil zkušený Jiří Fryš. Dvaašedesátiletý rodák z Prahy poprvé působil na jižní Moravě v roce 1988, kdy byl u znojemského týmu. S ním také postoupil z třetí ligy do druhé.

Ve Znojmě nakonec zakotvil, i když vedl týmy různě po republice. Má zkušenosti z nejvyšší soutěže. Tasovickým se podzim nepovedl podle představ. Mužstvo je s dvaceti body jedenácté. Nový trenér by měl být pro tým impulsem.

Po roce a půl se zase vracíte k fotbalu. Proč jste si dal takovou pauzu?

Jednak jsem šel do důchodu a chtěl jsem si trochu odpočinout. Dát si dohromady osobní věci. Postarat se o chatu a zahradu, a tak různě. A pak syn vychází základní školu. Chtěl jsem si pohlídat jeho školní prospěch a ne s ním někde pendlovat po republice.

Jste rád, že zase budete trénovat?

Když děláte celý život kolem fotbalu, tak k tomu máte pořád náklonnost. Nemyslel jsem si, že se zapojím tak brzo, ale jsem rád, že budu zase trénovat.

Jak jste se dostal do Tasovic?

Oslovil mě předseda oddílu pan Vašina.

Kde jste všude trénoval?

Začínal jsem v pražské Dukle u mládeže, dva roky jsem trénoval dorost, se kterým jsme získali titul mistra republiky. Pak jsem byl osm let v Nýrsku a odtud jsem šel do Znojma, kde se nám podařil postup do druhé ligy.

V půlce druholigové sezony jsem šel jako hlavní trenér do Dukly Praha, kde jsem začal dráhu prvoligového trenéra. Podařilo se nám zachránit Duklu v první lize. Odtud jsem šel zpět do Znojma, kde to bylo příjemné angažmá. Působení ve Znojmě považuji za vůbec nejvydařenější ve své kariéře. A pak jsem vystřídal několik oddílů od třetí až po první ligu.

Říká se o vás, že jste přísný trenér?

To k této práci patří.

S tasovickým mužstvem už jste měl trénink…

Jsou to takové tréninky na seznámení v přechodném období, abych kluky trochu poznal. Budeme trénovat do příští středy a pak se sejdeme desátého ledna. Dojmy mám celkem dobré. Dohodli jsme se s tasovickým výborem na určité spolupráci a myslím, že by to mohlo být dobré angažmá.

Tasovice trápila koncovka. Bavili jste se s vedením o příchodu nějakého útočníka?

Probírali jsme to jen tak povrchně. Kdyby se nám podařilo nějakého útočníka ulovit, tak by to bylo dobře, ale i pro první ligu je jich málo. Zatím tým poznávám, tak uvidíme.

Dostal jste od vedení nějaký cíl?

Konkrétní cíl nemám. V první řadě se ale musíme dívat pod sebe, protože máme jen šest bodů náskok od předposledního místa. Naopak máme i blízko k čtvrtému a pátému místu, takže se musíme dívat do těch pater tabulky, kde bychom měli klid.