Znojmo v sezoně až do pátku ztratilo doma jen dva body, když nasbíralo devět výher a jednu remízu, ale proti Pardubicím se trápilo. Hostům zajistil vítězství v 82. minutě jediným gólem Tomáš Pospíšil. „Znojmo v závěru tlačilo a dvakrát se dostalo do brankové šance. Měli jsme tak i dost štěstí. Moc mužstev ve Znojmě už asi bodovat nebude," poznamenal trenér Pardubic Jaroslav Míchal.

Domácím se nedařila tradiční kombinační hra, poprvé v ročníku na vlastním hřišti neskórovali. „Hlavně v prvním poločase dělali hráči úplně opačné věci, než měli. Místo centru nahrávali a naopak. Vůbec se nám do hry nedostal Tomáš Okleštěk, přes kterého šly následně všechny ztráty míčů. Nedařily se nám ani standardní situace," hledal nedostatky ve hře domácí trenér Kučera.

V závěru už se Znojmo uchýlilo i k nakopávání dlouhých míčů, ale neuspělo ani s tímto záměrem. „Snažili jsme posledních třicet minut hrát na dlouhé přihrávky, ale nedařilo se nám sklepávat míče na hráče do vápna," posteskl si Mezlík.

Hosté na jaře obdrželi jen dva góly a prokázali, že cesta k jejich brance je hodně trnitá. „Prokázalo se, že Pardubice mají snad čtvrtou nejlepší obranu v soutěži. Na jednu stranu se nadřou na gól, ale samy také branky nedostávají. Hosté měli prakticky jen náznaky šancí, jenže bojovali, dřeli a takhle se to hraje," ocenil Kučera výkon Pardubic, které se dočkaly prvního jarního vítězství a poskočily na šestou příčku tabulky.

Znojmo se o reparát pokusí příští neděli, kdy hraje od pěti hodin odpoledne na hřišti Varnsdorfu.

Znojmo – Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 82. Pospíšil. Rozhodčí: Lerch – Vitner, Fišer. ŽK: Pokorný – Petráň. Diváci: 1375.

Znojmo: Doleček – Mezlík, Pokorný, Cihlář, Helísek – Okleštěk (62. Šumbera), Stáňa (62. Njire), Weber – Žondra, Ledecký, Šamánek. Trenér: Míchal.

Pardubice: Frydrych – Šejvl, Vencl, Jeřábek, Kakrda – Pospíšil, Řezníček, Kudrna, Fusek (88. Klátil) – Petráň (87. Valenta), Kovář (43. Pánek). Trenér: Kučera.