Psychická vzpruha mohla přijít minulý týden, jenže Znojmo v přestřelce podlehlo Českým Budějovicím na jeho hřišti 2:3, když domácí Petr Javorek rozhodl až v 88. minutě. „Máme velkou marodku. Hráči, kteří nastoupili, bojovali a na hřišti nechali maximum. Bohužel to na body nestačilo. Chyběla nám větší fotbalovost,“ mrzelo znojemského kouče Leoše Kalvodu.

Jeho týmu schází stěžejní zkušení hráči do defenzivy Radek Mezlík a Tomáš Cihlář. Navíc pro utkání se Žižkovem vypadl záložník Ondřej Machuča kvůli karetnímu trestu za čtyři žluté. „Nedaří se nám a padla na nás zranění. Lepíme sestavu. Jsme někdy rádi, abychom udělali jedenáctku ze stabilních hráčů. Momentálně je nás jedenáct hráčů do pole a jeden na střídání. Bez doplnění o dorostence by to bylo složité,“ prohlásil útočník Šamánek.

Osmadvacetiletý hráč má vůdčí roli a s mladíky komunikuje. „I když se nedaří, určitě po sobě neřveme. Na nikoho nenadávám. Snažím se spoluhráči pomoct,“ řekl rodák z Jemnice a odchovanec Jihlavy.

Znojmo z posledních pěti duelů získalo pouze čtyři body. „Je to těžké. I když fotbal hrát umíme, tak si prostě nevěříme a pak kazíme přihrávky,“ mrzelo Šamánka.

Žižkov posbíral v pěti posledních duelech o dva body víc. „Je to tým, který hrával ofenzivně. Myslím si, že nám to může vyhovovat a jen si přeji, abychom dali první gól a čišelo z nás sebevědomí,“ sdělil forvard, jenž letos vstřelil zatím ve dvaceti zápasech tři branky.

Znojmo trápí i produktivita. Vždyť tabulku střelců stále vede pětigólový Antonín Růsek, který se v zimě vrátil do Zbrojovky.

Srovnání soupeřů
1. SC ZNOJMO
Pozice: 8. místo, 33 bodů
Bilance doma: 8., 20 b.
Posledních pět duelů: 4 b.

VIKTORIA ŽIŽKOV
Pozice: 10. místo, 31 bodů
Bilance venku: 9., 14 b.
Posledních pět duelů: 6 b.

Poslední vzájemný zápas:
12. kolo, 22. října 2017, Žižkov – Znojmo 2:1

Nedělní utkání:
17.00 – Městský stadion v Horním parku, Znojmo