Fotbalisty 1. SC Znojmo čeká další zápas Moravskoslezské fotbalové ligy. Minulý týden podlehl první tým tabulky 1. SC Znojmo Líšni 1:2. Již v neděli si může napravit svoji reputaci s osmým celkem tabulky 1. FC Brno B.

„Je to vždycky lepší začít výhrou hned v začátku soutěže. To se sice nepovedlo, ale teď hrajeme ještě dvakrát venku, musíme se tedy pokusit získat nějaké ty body, abychom si zase zvedli náladu,“ konstatoval první muž znojemské lavičky Michal Sobota.

Brněnský celek se lídra tabulky neobává, naopak tuší, že je pod tlakem, čehož chce využít.

„Náš kouč se byl podívat na zápase Znojma s Líšní, který prohráli a v sobotu na předzápasovém tréninku určitě ještě vymyslí, s jakou taktikou nastoupíme a dobře nás připraví,“ prozradil defenzivní záložník Brna David Cupák.

Změny v sestavě a sebevědomí

Znojemští fotbalisté jsou přesvědčení, že prohra z minulého týdne byla výjimečná a v Brně chtějí urvat všechny tři body a posilnit své první místo v tabulce. V zápase s Brnem proběhne několik změn v sestavě, takže se uvidí, co to se znojemským týmem udělá. „Proběhnou nějaké změny v kádru, ale spíš bych řekl, že vynuceně. Místo Vavříka musí nastoupit někdo jiný. To je zatím jediné, co vím na sto procent,“ dodal Michal Sobota.

Informace o znojemském klubu mají Brněnští z první ruky. „Náš Zdeněk Polák si volal se znojemským Látalem. Prý jsou na nás nachystaní a jedou si pro tři body. V prvním jarním kole prohráli s do té doby poslední Líšní. Je jasné, že chtějí zvítězit,“ usmál se David Cupák.

„Po Znojmu nás čeká derby s Bystrcí. Z těchto dvou utkání chceme udělat čtyři body. V duelu s Kroměříží jsme si ověřili, že nám obměněná sestava může fungovat. Kouč jasně řekl, že bude sázet na starší kluky a my mladší je musíme doplnit. V přípravě jsme neprohráli jediný zápas, jsme rádi, že i vstup do jara nám vyšel podle očekávání,“ pochlubil se s výsledky týmu Cupák.

Utkání pro znojemské hráče bude o to těžší, že rezerva Brna bude posílena hráči z A týmu, kromě Josefa Šurala. Na druhé straně oproti znojemskému hřišti, které je momentálně pod vodou, brněnští hráči nachystali na druhé kolo jarní části soutěže umělou trávu, takže terén by pro ani jedno mužstvo neměl být nevýhodou.