Moravský Krumlov nečekal lehký úkol. Hrál v Kyjově, který se stále potácí na dně tabulky. První poločas byl k vidění vyrovnaný fotbal. Ani jeden z týmů si však vážnější šanci nevytvořil. Tradiční kyjovská návštěva viděla pouze pár rohů a trestných kopů. Pochvalu za aktivitu by zasloužil zejména domácí záložník Beck, který dělal svojí rychlostí a přímočarostí hostům potíže.

Domácí, kteří v každém zápase hrají o bytí a nebytí, po změně stran nečekaně polevili. Dobře organizovaní hosté se čím dál častěji tlačili před brankáře Kůřila. „První poločas byl velmi slušný. Byla tam vidět fotbalovost. Druhý poločas jsme začali hrát úplně něco jiného. Nebyl tam důraz, agresivita. Kluci vyklidili pole. Po přestávce jsme vůbec neohrozili soupeřovu branku. Druhá půle byla špatná,“ hodnotil domácí trnér Lorenc.

Rozhodující moment zápasu přišel v devětašedesáté minutě. Procházka si zaběhl za obranu, udělal kličku vyběhnutému Kůřilovi a střelou do prázdné branky poslal Moravský Krumlov do vedení.

Bez pojistky

Hosté mohli své vedení v závěru několikrát pojistit. Ovšem domácí brankář svůj tým podržel. Kyjov, který dohrával se třemi útočníky a stoperem Rezkem na hrotu, si v závěrečném náporu žádnou šanci nevytvořil. „Už tam byla patrná křeč,“ všiml si Lorenc.

„Pro Kyjov to byl důležitý zápas. I proto to pro nás bylo nesmírně těžké utkání. Jenom mě mrzí, že jsme nedokázali z několika brejků potvrdit výsledek. Je to zasloužené vítězství. Domácí jsme do žádné vyložené šance nepustili,“ uvedl Smrček.

Moravský Krumlov tak i nadále zůstává společně s horkými favority na postup v popředí tabulky. „To je náš cíl. Chceme zlepšit kombinaci a fotbalem bavit diváky. O postup nám nejde,“ pravil zkušený trenér.

Opakem byl výkon hráčů 1. SC Znojmo B, kteří se představili na půdě Rájce-Jestřebí. Na branku se v Rájci čekalo do devatenácté minuty, kdy se poprvé v utkání trefil rájecký kanonýr posledních zápasů Šmýd.

O deset minut později byl vyloučen domácí Máša, ale Rájec střílel góly i v deseti. Do přestávky se totiž trefil ještě dvakrát Ostrý. Čtvrtou branku zařídil hned v po změně stran Šmerda a Znojmo bylo zralé na ručník.

Ale přeci jenom se znojemští fotbalisté dostali ke slovu. V pětašedesáté minutě se prosadil Vavřík, ale na jeho trefu odpověděl dvěma góly opět Šmýd. Dvě minuty před závěrečným hvizdem pak už jen kosmeticky upravil na 2:6 z pohledu Znojma Minarech.

Posledním duelem krajského přeboru, který pro znojemský okres něco znamenal, byl duel Tasovic a Ivančic. Oba soupeři se moc dobře znají ještě z působení v nižší soutěži, kdy spolu bojovali o postup do krajského přeboru.

Hubené vítězství

Tentokrát se znovu radovali fotbalisté Tasovic, kteří o své výhře rozhodli už v prvním poločase. To se trefil Karel Veselý.

„Jsem rád, že jsme vyhráli, ale opět se potýkáme s tím, že neproměňujeme vyložené šance. Pak jsme znervózněli a v závěru nás začaly Ivančice přehrávat. Naštěstí jsme to zvládli,“ oddychl si tasovický kouč Karel Šíbl.

Moravský Krumlov s Tasovicemi se stále pohybují v popředí tabulky. 1. SC Znojmo B si hlídá klidný střed tabulky.