Rosice zvládly s Tasovicemi úvody poločasů. Rozhodl "druhý Malata" Vítámvás

Rosice – Nového snajpra našly Rosice na kraji obrany. Dlouholetý kapitán a nejlepší střelec fotbalistů Slovanu Petr Malata musel na artroskopický zákrok s kolenem, nespíš vynechá celý podzim a premiérové domácí utkání nového ročníku divize D sledoval s berlemi pouze jako divák. Zatleskal po něm vítězství svých spoluhráčů 3:1 v regionálním derby nad Tasovicemi.

20.8.2017

Fotbalisté Rosic (ve žlutém) porazili Tasovice 3:1.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Dvěma góly má na výhře velkou zásluhu Jan Vítámvás, povoláním krajní obránce. „Asi jsem druhý Malata,“ rozprávěl v dobrém rozmaru dvougólový střelec.

„Bez Malaty se na góly nadřeme, je to úplně něco jiného, když hraje, s ním máme dvacet branek za sezonu. Teď nám bude chybět, musíme ho nahradit týmově,“ dodal vážnějším tónem.

Vítámvás udeřil v úvodech obou poločasů. V páté minutě se prosadil hlavou, v padesáté minutě napřáhl z hranice pokutového území. A nemusel zůstat u dvou zásahů. „Chtěl jsem v poslední minutě hattrick, což nevyšlo. Aspoň doufám, že nebudu nic platit, do kasy se dává jen za hattrick,“ usmál se.

„Ale ani dva góly jsem v mužích ještě nedal. Trefil jsem se poprvé asi po třech sezonách, takže dobré a hlavně jsme vyhráli, potřebovali jsme to za každou cenu,“ liboval si Vítámvás.

Tasovicím naopak začátky obou půlek hrubě nevyšly, přitom ve 35. minutě hlavou srovnal nejlepší kanonýr uplynulého ročníku soutěže Miroslav Paul. Jenže záhy po přestávce celek ze Znojemska opět prohrával. „Říkáme si každý zápas, že do něj musíme jít hned od začátku. Pokaždé se nám to vymstilo, jako bychom zůstali spát. Nevím čím to je, máme spoustu zraněných hráčů a nedokážeme se s tím poprat. Je hrozné, co zatím předvádíme,“ zlobil se tasovický obránce Jakub Čermák.

Slovan si připsal první letošní výhru po dvou remízách, v devadesáté minutě ji pečetil střídající Dominik Moučka. „Hlavně první remíza v Blansku byla zbytečná, v Šumperku asi dobrý bod a teď jsme doma museli vyhrát,“ hodnotil Vítámvás.

Tasovice mají po třech kolech tři body, k tomu prohrály v Rosicích už pošesté v řadě. „Mají tady fakt horkou půdu, zápasy jsou těžké a fanoušci nepříjemní. Domácí hrají hrozné na knop, jdou do toho hodně důrazně a nedokázali jsme se s tím porvat. Snaží se zakončit každou akci, což se jim dařilo, od začátku si šli pro vítězství,“ uznal Čermák.

FC Slovan Rosice – TJ Sokol Tasovice 3:1 (1:1)

Branky: 5. a 50. Vítámvás, 90. Moučka – 35. Paul. ŽK: Černý, Vítámvás – Fukal. Rozhodčí: Gasnárek – Vondryska, Hudec. Diváci: 175.

Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Havlásek, Buršík, Šíp – Kugler, Selinger – Černý (25. Novotný), Vaněk, Pazourek – Přichystal (74. Moučka).

Tasovice: Konvalina – Čermák, Mička, Hrazdílek (52. Kučera), Horáček – R. Lapeš (81. P. Lapeš), Vala (74. Landšperský), Hrobař, Švejkar – Paul, Fukal.

Autor: Jaroslav Kára

20.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jana Novotná

Jana Novotná dohrála svůj životní zápas. V pouhých 49 letech

Pobočka České spořitelny. Ilustrační foto.

Česká spořitelna v Miroslavi končí. Využívalo ji málo klientů

Pro posluchače jsme jako hodinky, vypráví ředitel Českého rozhlasu Brno Ostrý

Jižní Morava – Je Český rozhlas objektivní? Podává lidem vyvážené zpravodajství? Oceňují posluchači hojné vysílání receptů? Na podobné dotazy odpovídal v pondělí v online rozhovoru ředitel Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý.

Z kostýmu Golema vždy vyléváme litry potu, dozvěděli se návštěvníci Noci divadel

Znojmo /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Znojemské divadlo zažívá „zkoušení“ v Hodině zpěvu, jaké by si většina dětí nechala klidně líbit i ve školních lavicích. Jaroslav Uhlíř je hostem sobotní Noci divadel a svými legendárními hity z pohádek a filmů pro děti rozezpívá celé hlediště. Malí diváci bez problémů přiřazují jednotlivým písničkám text jen podle úvodní melodie. Pomáhají také se skládáním písně. „Mám melodii a potřebuji k ní doplnit pět slabik. Text začíná slovy mám rád…,“ vybízí Uhlíř nadějné textaře.