V předposledním kole přivítá Sokol v sobotu od dvou hodin odpoledne devátý Ždírec nad Doubravou, za týden zakončí podzim s třináctým Havlíčkovým Brodem. „Ždírec je necharakterizované mužstvo, které neznáme, protože postoupilo do divize. S Havlíčkovým Brodem jsme první kolo prohráli 1:2, takže mu máme co vracet. Nejsou to outsideři a pevně věřím, že to kluky vyhecuje k co nejlepšímu výkonu,“ přál si tasovický stratég.

V pátek začaly navíc v obci Martinské hody, při nichž si touží fotbalisté výhrou udělat příjemnou atmosféru. „Doma jsme ztratili akorát dva body za remízu s Třebíčí, jinak jsme vždycky zvítězili, takže doufám, že budeme pokračovat a sérii zrovna na hody neskončíme. Dáme do toho maximum, určitě nic neodflákneme a budeme hrát na tři body,“ slíbil tasovický kapitán Zdeněk Mička.

Jeho zkušenosti pomáhají obraně, která v posledních třech kolech neobdržela gól. „V úvodu sezony jsme dostávali spoustu laciných branek, za což mohly objektivní příčiny. Měli jsme zraněných pět hráčů základní sestavy. Teď se nám všichni uzdravili, sestava se ustálila a doufám, že vítěznou sérii natáhneme co nejdéle,“ přál si Steinhauser.

NÁVRAT ŠVARCE

Pomohl také návrat zkušeného zadáka Romana Švarce, který s Mičkou nastupoval v druholigovém Znojmě. „Roman hrál předtím v obraně pravidelně, jeho návratem si to po dlouhé době sedlo, jsme na sebe zvyklí. Vrátili se také zranění hráči do ostatních řad a jedině dobře, že si skóre trošku zlepšujeme,“ uvedl Mička.

Páté Tasovice ztrácí jen dva body na druhé Rosice a trenér nemá důvod k zásahům do sestavy. „Mám rád kompaktnost a stabilnost, sázím na osvědčené hráče, kteří hrají delší čas spolu, tím se právě drží automatizmy, takže střídám v obraně minimálně. Teď se trochu vyčistil vzduch, protože jsme předtím dostávali spoustu laciných branek, které nás stály body. Kluci se snažili, ale nebylo to ono,“ podotkl kouč.