Právě Tatran dosáhl po Příměticích na druhé nejlepší umístění týmů ze Znojemska. Sezonu šatovští fotbalisté zakončili na šesté pozici. „Umístění bereme všemi deseti. V minulých letech jsme většinou bojovali o udržení a letos se nám docela dařilo. Před sezonou přišel nový kouč Jiří Hlávka, přivedl s sebou asi čtyři kluky a družstvo se tak stabilizovalo," pochvaluje si Rohovský.

Jeden z nováčků v šatovském dresu byl i kanonýr Štefan Czucz, který se s osmnácti zásahy stal druhým nejlepším střelcem soutěže. „Jde o zkušeného fotbalistu, který jde všem příkladem. Jak v tréninku, tak při zápase. Táhl naši ofenzivu," vyzdvihuje předseda individualitu.

Horním Kounicím podobný šutér scházel a obsadily osmé místo. „Bývali jsme výš. Kdyby se kluci scházeli, tak jsme na tom o dost líp. Osmá příčka je realita, bota nás tlačila hlavně v útoku," přemítá ředitel klubu Květoslav Doležal.

Podobné pocity zavládly i v devátých Blížkovicích. Po loňské druhé příčce přišel výkonnostní propad. „Po minulé sezoně nás opustilo několik hráčů, hlavně dva útočníci. Pracujeme tak s tím, co máme k dispozici," podotýká blížkovický kouč Ludvík Marek.

Chvalovice obsadily jedenácté místo, o patro níž se stěhují Jezeřany – Maršovice, kterým na záchranu scházelo pět bodů. „Spoustu zápasů jsme prohráli smolně až ke konci. Nevyšel nám hlavně podzim. Bohužel to padlo na nás, ale katastrofu z toho neděláme. Stejné mužstvo si před lety vykopalo postup ze třetí třídy a poté i do první. Mančaft sice stárne, pokusíme se však o rychlý návrat," hlásí Radek Šles, jednatel klubu a vedoucí A mužstva.

Týmy v I. B třídě ze ZnojemskaStatistiky ve skupině B:
Přímětice: 1. místo, 20 výher – 3 remízy – 3 prohry, 62 bodů, postup do I. A třídy
Šatov: 6. místo, 12 – 4 – 10, 40 bodů
Horní Kounice: 8. místo, 10 – 4 – 12, 34 bodů
Blížkovice: 9. místo, 8 – 8 – 10, 32 bodů
Chvalovice: 11. místo, 7 – 6 – 13, 27 bodů
Jezeřany – Maršovice: 12. místo, 6 – 4 – 16, 22 bodů, sestup do okresního přeboru.