„Asi nejen já očekávám hodně těžké utkání. Karviná je ve vrchních patrech tabulky a před domácími fanoušky to bude chtít potvrdit. Bude to boj,“ naznačil znojemský kapitán Todor Yonov, jak bude zřejmě sobotní utkání vypadat.

Karviná má na svém kontě dvaadvacet bodů a sérii utkání bez porážky. Naposledy prohráli svěřenci Karla Kuly na začátku října. „Bylo by skvělé, kdyby naše bilance oslovila více fanoušků a oni přišli fandit v hojném počtu. Proti Znojmu chceme bezpodmínečně nechat tři body doma a budeme jejich podporu potřebovat,“ nastínil cíle Karviné stoper René Bolf, který ještě loni působil v ostravském Baníku.

Zápas v Karviné bude zajímavý ještě z jednoho pohledu. Proti znojemským se postaví Zdeněk Látal, který jihomoravským fotbalistům pomohl s postupem do druhé ligy a do Karviné odešel minulý rok v zimě.

„Mám zdravotní problémy. Trápí mě bolesti zad, ale docházel jsem na rehabilitace a proti Znojmu budu připravený. Takový zápas si přeci nemůžu nechat ujít. Za vítězství určitě přinesu klukům do kabiny nějakou odměnu. Bude to pro mě totiž speciální zápas,“ usmíval se technicky dobře vybavený útočník.

Znojemští fotbalisté měli v posledním kole velkou smůlu. Proti Vlašimi sice prohráli 0:2, ale šancí měli na dva zápasy. K tomu nastřelili několikrát konstrukci branky. Na zápas s Vlašimí už ale nemyslí.

„Je to za námi, teď myslíme na Karvinou. Musíme být připravení na tvrdý fotbal a jejich rychlý přechod do útoku. Rozhodovat bude pár maličkostí. Hlavně to, kdo bude víc chtít a udělá méně chyb,“ myslí si znojemský kapitán.

Oba soupeři mají ve druhé lize poměrně vyrovnanou bilanci. První vzájemný zápas skončil divokou remízou 3:3, odvetu pak zvládla lépe Karviná, jenž zvítězila 1:0.

Další díl seriálu s názvem zápas Karviná – Znojmo startuje v sobotu na severu Moravy ve čtrnáct hodin. Pokud znojemští fotbalisté zvítězí, dostanou se bodově právě před Karvinou. Navíc tříbodová výhra by je mohla katapultovat hodně dopředu. „Uděláme maximum pro to, aby to vyšlo,“ zakončil Yonov.