Do utkání vstupovali znojemští s jasnou ambicí na vítězství. Tu jim však soupeř SK Slovan Varnsdorf zmařil hned zkraje utkání. „Ve druhé minutě zaspal při standardní situaci Petr Zapalač, který si nepohlídal protihráče sbíhajícího na roh. Došlo ke kolizi a byla nařízena penalta. Tu k naší smůle proměnil varnsdorfský Jiří Pimpara a rozhodl tak o dalším průběhu utkání,“ komentoval vývoj zápasu trenér Znojma Bohumil Smrček.

Zbývající minuty první půle se nesly v duchu aktivní útočné hry znojemských fotbalistů. Domácí si vypracovávali dobré pozice, nikdo však nedokázal přes varnsdorfskou obranu úspěšně zakončit a srovnat skóre. Do šance se v sedmatřicáté minutě dostal znojemský obránce Roman Hříbek, kterému se podařilo uvolnit a ocitl se tak před gólmanem hostí Radkem Porcalem sám. Vystřelil, ale míč neměl ani správnou rychlost, ani správný směr. Na konci první půle se ještě naskytla šance Varnsdorfu, kdy útočník Jaroslav Jordák krásným zákrokem obešel domácího obránce. Akci však překazilo chybné postavení vlastního útočníka a sudí odpískal ofsajd.

„Znojmo je nebezpečný soupeř hlavně ve standardních situacích. Chtěli jsme eliminovat jeho hernost a rychlost, což se nám podařilo naší aktivní hrou. Je to kvalitní soupeř, který se podle mého názoru zvedne a má na to, aby hrál vyšší patra tabulky,“ ocenil protihráče trenér Varnsdorfu Aleš Křeček.

Po přestávce se karty obrátily. Hosté pokračovali v kvalitní zhuštěné obraně a využili každou příležitost vyrazit do rychlého brejku. „Prosadit se přes zhuštěnou obranu nám dělá problémy. Chybí nám finální přihrávka a nějaký nápad,“ prozradil slabinu svých svěřenců Bohumil Smrček.

V pětapadesáté minutě druhé půle se do slibné šance po standardní situaci opět dostal hostující Jaroslav Jordák. Před bránou Vlastimila Hrubého vznikl chaos a střela Jordáka nakonec jen těsně minula levou tyč. Na druhé straně si výhodnou pozici vypracoval střídající útočník Gregor Kováč. Jeho střelu však zneškodnil zákrok gólmana Radka Porcaly, který míč tečoval. Ten mu však vyklouzl a hosté si oddechli až po vteřině, kdy Porcal míč pevně sevřel v brankářských lapačkách. Osmdesátá minuta zápasu přinesla poslední možnost zvýšit náskok hostům. Po perfektní přihrávce Petra Novotného se k míči dostal záložník Pavlo Rudnytskyy, jenže minul. Zahodil tak krásnou gólovou šanci, kdy se před bránou ocitl sám.

„Chtěli jsme bodovat a je dobře, že se nám to povedlo. Utkání jsme ale mohli rozhodnout daleko dříve. Druhý poločas nám přinesl dvě nebo tři vyložené šance, jejichž proměněním jsme mohli celý zápas dostat do klidu,“ ohodnotil výsledek svých svěřenců Aleš Křeček.

„Z výkonu jsme zklamaní. Nepodařilo se nám vytvořit tolik šancí jako ve Vlašimi, a proto jsme prohráli. Dalším soupeřem bude Karviná, kde se musíme poprat a nahradit výpadek, který jsme předvedli na domácí půdě. Budeme to brát jako revanš,“ uvedl na závěr trenér Znojma Smrček.

JITKA PŘIBYLOVÁ