Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Znojmo ve šlágru MSFL uhrálo remízu v Bystrci

Brno - V tabulce stále druhý tým - 1.SC Znojmo, zajížděl v neděli na horkou půdu v Brně – Bystrci. Oba mančafty však držely střelecký půst. Nepříliš atraktivní bezbrankové utkání týmů Bystrce a Znojma mohl v poslední minutě rozhodnout hostující Belej. Ten se ocitl sám před domácím gólmanem, ale gólman Krajíček jeho hlavičku efektně vyrazil nohou.

3.11.2008

Bystrc se se Znojmem rozešla smírně a bez branekFoto: Attila Racek

K duelu třináctéhp kola Moravskoslezské fotbalové ligy zajížděli průběžně druzí hráči 1. SC Znojmo na hřiště čtvrtého týmu tabulky do brněnské Bystrce.
V prvním poločase se fanoušci příliš pohledného fotbalu neviděli. Domácí celek byl o něco málo aktivnější, ale do vyložené gólové šance se nedostal.
Tajenku velmi vyrovnaného zápasu tak musel rozluštit až druhý poločas. V něm místo krásných branek viděli diváci pouze žlutých a jednu červenou kartu. Největší šance zápasu přišla až v úplném závěru, kdy se sám před domácí brankou ocitl znojemský Belej. Bohužel pro hosty ale ani on nebyl úspěšný a soupeři se tak o body podělili.

Znojmo tak splnilo svůj cíl. „Jeli jsme do Bystrce pro bod, což se nám povedlo. V průběhu zápasu jsme si vypracovali příležitosti, při kterých nám chybělo trošku štěstí. Byl to velmi náročný duel, protože Bystrc se v poslední době posunula v tabulce hodně vysoko. S remízou jsme nakonec spokojeni,“ zhodnotil zápas znojemský trenér Michal Sobota.

Naopak pro domácí nebyl bod úspěchem. Svého jihomoravského rivala chtěli porazit a připsat si další tři body. „První polovina utkání byla vyrovnaná. V druhé části jsme měli dvě vyložené šance, ale v koncovce nám chybělo štěstí. Zápas jsme nakonec dohrávali v deseti lidech, když v jednaosmdesáté minutě dostal Vácha druhou žlutou kartu. Nejsem si jist, jestli mám být spokojen pouze s jedním bodem,“ řekl po závěrečném hvizdu trenér brněnských fotbalistů Libor Danihelka.

Znojemští hráči jsou i přes remízu stále na druhém místě tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Bodově se ale na ně dotáhla juniorka Jihlavy, na první Hlučín pak ztrácejí již pět bodů.

Stejně jako znojemským hráčům, tak ani Bystrci nerozhodný stav moc nepomohl. Celek na třetím místě odskočil brněnským na tříbodový rozdíl.
Ve čtrnáctém kole přivítají doma znojemští fotbalisté průběžně třetí celek soutěže - Jihlavu B. Týmu z Vysočiny se podařilo v souboji dvou rezerv vyhrát, když doma přehráli Sigmu Olomouc B 3:1.

Nedělní šlágr třetí nejvyšší fotbalové soutěže startuje na znojemském fotbalovém stadionu ve čtrnáct hodin.

Autor: Vladan Sukač