Nažhavený tým ale dostává jednu facku za druhou. „Nejdříve nám stoper dostal neštovice, teď, v poslední přípravě s Brnem, se zranili dva hráči. Asi ani nemusím říkat, že všichni jsou ze základní sestavy,“ poukázal na zákon schválnosti trenér starších žáků Václav Dvořák.

Zimní přípravu měli žáci letos kvalitnější než kdy jindy. Trénovali třikrát týdně a neopovrhli ani umělou trávou. „S tím jsme byli strašně spokojeni. I když je menších rozměrů, tak pro ten náš kádr to bylo akorát. Ta příprava je pak úplně o ničem jiném,“ přiznal Dvořák.

Závěr zimní přípravy pak vyvrcholil týdenním soustředěním na umělé trávě v Mikulově. Tam se 1. SC zaměřilo zejména na standardní situace a věci, které nelze natrénovat na menší znojemské umělé trávě.

Tým žáků zůstal vesměs stejný. Žádné velké odchody jejich kabina nehlásí. „Nikdo nám neodešel. Na druhou stranu bych chtěl kádr doplnit ještě o jednoho šikovného hráče z Bohutic, ale uvidíme, jestli se nám to povede,“ přiblížil Dvořák.

Už teď je ale jasné, že dva fotbalisté odejdou po skončení letošní sezony do Brna. Namířeno tam má záložník Libor Horák a útočník Tomáš Ulrych. Přitom někteří hráči jednali i se Slováckem. „S ním už nechceme mít nic společného. Tahali nám kluky na soustředění za našima zádama. Vůbec komunikace a jednání s tímto klubem byla otřesná. Proto teď odchází Ulrych s Horákem do Brna. Myslím si, že i ohledně dojíždění je to pro ně lepší,“ vysvětlil kouč znojemských žáků.

Jaro bude pro znojemské fotbalisty hodně náročné. Hrají žákovskou divizi, budou účinkovat v poháru a měli by odjet na tradiční fotbalový turnaj do Holandska. Čeká je pěkná porce zápasů. A nejen je, samozřejmě to je i záběr pro trenéra a realizační tým. „Někdy se nám to sejde, že budeme muset odehrát dva až tři zápasy za týden. Bude to náročné, ale kluci jsou natěšení. Já zase nesmím opomenout mé dva asistenty. Pavel Kello a Stanislav Beneš mně pomáhají ve svém volném čase a za to jim patří velký dík. Bez nich bych to asi taky jen těžko zvládal,“ poděkoval svým asistentů Dvořák.