Znojemští fotbalisté v dalším přípravném utkání remizovali s druholigovým Slováckem 1:1. Jedinou branku vstřelil znojemský sniper Gregor Kováč.

Po Jihlavě se stalo Slovácko dalším druholigovým soupeřem, který měl prověřit svěřence Michala Soboty. Zápas opět skončil remízou.

„Jsem hodně spokojený. Odehráli jsem velmi kvalitní utkání, ale nerad bych tím něco zakřikl. Pořád je to jenom příprava. Mistrovská utkání jsou zcela o něčem jiném,“ zůstává nohama na zemi první muž znojemské lavičky Sobota, i když jeho tým odehrál dva vyrovnané duely s druholigovými celky.

Do utkání vstoupili o něco lépe Znojemští. Zejména první půle byla z jejich strany hodně kvalitní. Svůj výkon zúročili fotbalisté z města vína v osmatřicáté minutě, když se trefil Gregor Kováč.

Ten měl v jarní části vleklé problémy s kolenem. Ty skončily a sám útočník znovu všem dokazuje, že střílet branky nezapomněl.

„Konečně jsem v pořádku. Už trénuji bez jakékoli úlevy a naplno. Koleno mě zatím nezlobí, což je první krok k úspěšné sezoně,“ vysvětlil forvard Gregor Kováč.

Do druhého poločasu Slovácko vystřídalo sedm hráčů a kolem sedmdesáté minuty to začalo být znát. Znojmu, které jelo na neutrální hřiště do Kunovic s užším A-týmem, začaly lehce docházet síly. Toho jejich soupeř začal využívat. Několikrát se svěřenci trenéra Jurkemika dostali do gólových příležitostí. Šebela, který ve druhém poločase vystřídal jedničku Hrubého, ale všechny šance zlikvidoval.

Rozuzlení přišlo až čtyři minuty před koncem. Po Stýskalově centru uklidil míč za Šebelova záda Randa.

„Utkání se Slováckem stoprocentně splnilo svůj účel. První poločas byl z naší strany hodně kvalitní, v tom druhém nám už trochu docházely síly. Ale celkově jsem s naším herním projevem spokojený,“ liboval si znojemský kouč.

Další utkání 1. SC bude už pohárové. V sobotu se představí v Líšni, které má co vracet.

Loni tam totiž Znojmo prohrálo a nemohlo na své půdě přivítat pražskou Slavii. Tentokrát oba soupeři hrají o zápas s Jihlavou.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Stránky klubu 1.SC Znojmo