Skóre otevíral ve 32. minutě uzdravený Helebrant z pokutového kopu. O sedm minut později hosté vyrovnali z přímého kopu Drábkem. Domácím zajistila vítězství v 50. minutě spolupráce Paula s Horáčkem, když druhý jmenovaný zavěsil.

„Zaslouženě jsme vyhráli. Bylo to těžké utkání, které jsme sehráli velice dobře takticky. Organizací a nezměrnou vůli jsme soupeře udolali na 2:1, a to do slova i do písmene," zhodnotil tasovický trenér Jiří Fryš.

Jeho protějšek byl z utkání rozmrzelý. „Utkání ovlivnila sporná penalta, které navíc předcházela ruka domácích. Pak jsme měli nějaké protiútoky a údajně tam byly ofsajdy. Bylo to bojovné utkání se šťastnějším koncem pro domácí," konstatoval trenér Líšně Bohumil Smrček.

Tasovice posledními dvěma zápasy jasně ukázaly, že se chtějí zbavit hrozby sestupu. „Herně jsme se zvedli, spadla z nás deka po utkání v Bohunicích. Mužstvo předvádí solidní výkony. Mohlo by to ale být ještě lepší," dodal trenér.

Další utkání čeká Tasovické v nabitém programu už v sobotu ve Spytihněvi. Ta je v tabulce poslední.

Divize D – dohrávka 20. Kolo

TJ Sokol Tasovice – SK Líšeň 2:1 (1:1)

Branky: 32. Helebrant (PK), 50. Horáček – 39. Drábek. ŽK: Šuráň, Horáček, Čerstvý, Fukal (všichni Tasovice). Rozhodčí: Petr – Nováček, Kučerík. Diváků: 240.

Sestavy:

Tasovice: Fukal – Čerstvý, Krátký, Blahoudek, Doležal, Horáček (80. Hlávka), Mašek, Paul, Vítek (Vyžrálek), Šuráň, Helebrant.

Líšeň: Veselý – Král, Drábek, Čampa, Široký, Fousek, Lisický (84. Šidla), Lapeš, Nosko, Šudoma (84. Jašek), Milotínský (55.Večeřa).