Loni v květnu napadlo Libora Nevrklu uspořádat turnaj, který by fotbalistům částečně kompenzoval předčasně ukončené soutěže. První ročník Region Cupu nakonec ovládlo družstvo Jevišovic. Letošek přinesl stejnou situaci a druhá sezona seriálu zápasů, za nímž Nevrkla stojí, začíná již předposlední květnovou sobotu.

Muž spjatý s týmem TJ Hostim neměl na realizaci moc času. "Je to rychlost," dodal současně trenér Hostimi. Druhý Region Cup bude hrát nyní o jeden tým více. Nastupují v něm celky napříč soutěžemi i kraji ze severu Znojemska a Třebíčska. TJ Pavlice ze III. třídy, SK Blatnice a TJ Hostim z okresních přeborů, Blížkovice a Jevišovice/Mikulovice z jihomoravské krajské I. B třídy doplní Jaroměřice nad Rokytnou z vysočinské I. B třídy.

"Oproti loňsku nebude v daném kole nikdo stát. První kolo obstarají souboje Jaroměřice - Blížkovice, Blatnice - Jevišovice/Mikulovice a Pavlice - Hostim. Zájem o účast byl větší, ale chceme udržet vyrovnanost, dobrou kvalitu a zejména lokálnost celého projektu," dodal Nevrkla.

Regionálnost tvoří jádro projektu. "Vzdálenosti mezi týmy jsou minimální, což přináší komfort při cestování pro hráče i fanoušky. Navíc jednotlivá střetnutí mají náboj," dodal zakladatel poháru.

Každý s každým absolvuje pět zápasů. Diváci na nejzazším konci okresu se již nemohou dočkat. Představitelům Region Cupu se dále podařilo získat tři nové sponzory. "Snažíme se soutěž zatraktivnit týmům i fanouškům. Proto Martin Pikolon věnuje každému týmu sud piva pro hráče a příznivce. Na nejlepšího střelce a brankáře čeká zapůjčení osobního auta na víkend. Za podporu musíme poděkovat všem obcím a městům, jejichž mužstva se účastní," vypočetl Nevrkla.

Aktivity v podobě Region Cupu kvitují i na Okresním fotbalovém svazu ve Znojmě. "Konzultuji ho vždy s Milanem Večeřou a předsedou STK Petrem Čechem. Mají vždy perfektní přehled a poradí. Věřím, že jsme byli i inspirací pro loňský pohár OFS Znojmo. Rozšiřování ale nechystáme, základem je u nás regionální rivalita," uzavřel Nevrkla.