Fotbalisté Znojma a Břeclavi mají možnost ve svém vzájemném zápase nejlépe odstartovat do jarních bojů o postup do druhé ligy. Účastníci jihomoravského derby totiž začínají o týden dříve, než všichni ostatní zástupci MSFL.

Vzájemný duel byl totiž kvůli sněhové kalamitě přesunut z podzimu před první jarní kolo. Je pravděpodobné, že diváci uvidí velmi kvalitní zápas. Oba týmy patří ke špičce soutěže, a v koutku duše myslí i na postup. „Jedeme vyhrát,“ prohlašuje trenér břeclavských fotbalistů Radek Rabušic.

„Oba týmy se navzájem velmi dobře znají. My chceme hrát aktivně, domácí styl přenést i na hřiště soupeře. Věřím, že se proti znojemské obraně dokážeme prosadit, přestože ji diriguje zkušený Yonov,“ dodal Rabušic.

Trenérský kolega na znojemské střídačce bude mít k dispozici kompletní kádr. „Nechystáme nějakou speciální taktiku na jednotlivé soupeře. Hrajeme doma a tak nás to nutí hnát se za vítězstvím,“ netajil se znojemský kouč Michal Sobota.

Je velmi pravděpodobné, že hra mužstev nebude přesně podle představ trenérů. V prvních jarních zápasech bývá hra obou týmů spíše rozháraná.

„Mistrovské a přípravné zápasy jsou úplně o něčem jiném,“ je si vědom trenér Rabušic. S ním souhlasí i Sobota. „Mužstva ještě nejsou rozehraná. Uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti,“ uzavřel. Derby Znojma s Břeclaví začíná v neděli 14:30 na stadionu v Husových sadech.

1. SC Znojmo – MSK Břeclav

Předpokládané sestavy:

Znojmo: Hrubý – Šuráň, Yonov, Mička – Švarc, Veselý, Lacko, Vavřík – Minarech, Pavelka, Jaroš.

Břeclav: Galla – Jurga, Schwarz, Michal, Polášek – Drga, Demjanovič, Dvořák, Šlancar – Svoboda, Pekárek .

Rozhodčí: Adámková – Marek, Zelinka.

Vzájemné zápasy v poslední době:

Podzim 2006: Znojmo – Břeclav 1:0, jaro 2007: Břeclav – Znojmo 1:0.

Pořadí v tabulce:

4. Znojmo 21:15⋌27b.

5. Břeclav 16:17⋌23 b.