Sám béčko Sigmy na začátku své trenérské dráhy chvíli vedl, jako aktivní fotbalista za Hanáky odehrál deset sezon. „V podobných případech, kdy se utkáte se svým bývalým klubem, to má vždy těžší hráč. Chce se totiž ukázat. Ze své trenérské pozice to moc neřeším. Na zápas se těším a beru ho tak, že potřebujeme body," líčí dvaačtyřicetiletý stratég.

Na jeho svěřence, kteří vedou s čtyřbodovým náskokem tabulku druhé nejvyšší soutěže, čeká sok, jenž se nenachází v dobré situaci. Rezerva Sigmy, tak jako její první tým mezi fotbalovou elitou, okupuje předposlední místo a čeká ji tuhý boj o udržení soutěže. „Dost mě překvapuje, kde se olomoucký fotbal nachází. Myslím, že obě mužstva mohou atakovat vyšší příčky. Snad se zachrání. Rozhodně nás nečeká nic lehkého. Ve druhé lize není lehký soupeř," varuje Kučera.

vyprázdněná marodka
Kouč znojemských fotbalistů Radim Kučera má po dlouhé době k dispozici kompletní kádr. Už může počítat i s ukrajinským obráncem Oleksijem Cheredou, který čekal na vyřízení administrativních náležitostí. V minulém utkání utrpěl lehčí otřes mozku záložník Radim Nepožitek, ve středu už však naskočil do tréninkového procesu a na duel s olomouckou rezervou je k dispozici.

V týdnu obdržel dobrou zprávu, po dlouhé době se mu vyprázdnila marodka. Po lehčím otřesu mozku z minulého vítězného duelu se Sokolovem se ve středu zapojil do přípravy Radim Nepožitek, s týmem už trénuje i ukrajinský bek Oleksij Chereda. „U něj však bude trvat delší dobu, než bude moct nastoupit. Léčil se měsíc v Petrohradu a teprve teď začíná trénovat," říká kouč na adresu jedenadvacetiletého hráče. „Je dobré, mít kam sáhnout. Nemohou hrát samozřejmě všichni, ale mám ze zdravotního stavu kádru radost. Konkurence je dobrá a vím, že na lavičce mohu ukázat na kohokoli," dodává spokojeně.

Ať nedělní střetnutí skončí jakýmkoli výsledkem, Znojmo má jistotu, že Fotbalovou národní ligu povede i po 22. kole. V minulém kole Jihomoravané vybojovali důležitou výhru 2:1 na Sokolovem, kdežto jejich protivníci v boji o postup do nejvyšší soutěže Karviná a Hradec Králové jen remizovali. „Vždy vám ulehčí situaci, když soupeři zaváhají. Do konce sezony zbývá devět kol a každý bod se počítá. Máme to ve svých rukou, ale musíme vyhrávat. Tabulku sledujeme," netají Kučera.