Úvod utkání moc atraktivního fotbalu nepřinesl. Olomouc s přehledem držela míč na svých kopačkách a vzájemné oťukávání přineslo šancí jako šafránu.

Paradoxně největší měli domácí. Výkop znojemského gólmana Hrubého nedokázal zastavit hostující kapitán Marek Kaščák a Matúš Minarech se snažil šikovně lobovat vyběhnutého Lovásika. Jeho pokus ale mířil těsně nad.

Olomouc prokázala zkušenost nejen při kontrole balónu, ale i co se týče proměňování šancí. Hned ze své druhé brankové příležitosti šla do vedení. Michal Ordoš si naskočil na rohový kop a umístěnou hlavičkou k tyči poslal svůj tým do vedení.

„První půlka byla vyrovnaná. Škoda, že Minarech nevyužil naši největší šanci. Mohlo to být všechno jinak,“ pochválil znojemské fotbalisty asistent trenéra Libor Palička.

Druhý poločas se nesl jasně v režii fotbalistů z Hané. Byli silnější v osobních soubojích, snažili se o kombinační hru a několikrát si udělali z domácí obrany den otevřených dveří. Druhá branka tak zákonitě visela ve vzduchu.

Přišla ve dvaašedesáté minutě, kdy Hrubý nedokázal zkrotit tvrdou ránu olomouckého záložníka a dobíhající Hubník už měl jednoduchou úlohu.

Po druhé brance se Znojmo osmělilo a snažilo se o aktivnější hru směrem dopředu. Všechny akce ale končily buď na dobře organizované olomoucké obraně nebo chybělo hráčům dostatečné množství sil.

Už to vypadalo, že si oba týmy výsledek pohlídají. Čtyři minuty před koncem si ale nešťastně srazil míč do své sítě Šilinger a dal Olomouci mnohem výhodnější podobu výsledku do odvety.

Jenže to by Znojmo nemohlo mít ve svém kádru Yonova, jehož kopací technika se snad nedá ani popsat. V nastavení se postavil k přímému kopu a z gólmana Lovásika udělal doslova statický kužel, když mu poslal míč do levé šibenice.

„Hráli jsme to, co jsme chtěli. V prvním poločase jsme byli trochu v útlumu. Hlava nepracovala tak, jak by měla. Věděli jsme, že je Znojmo dobré směrem dopředu, ale naštěstí své šance domácí nevyužili a první branku jsme dali my,“ dodal trenér Olomouce Zdeněk Psotka, který si zároveň neodpustil výtku směrem k hlavnímu sudímu za odpískaný faul, ze kterého Znojmo dokázalo snížit.

Znojemští fotbalisté tak pojedou na Hanou s dvoubrankovým mankem, zato olomoučtí fotbalisté mají postup mezi nejlepší osmičku nadosah.

„Mohli jsme mít lepší výchozí pozici, nebýt branky Znojma. Ale i tak si myslím, že si to doma v klidu pohlídáme,“ dodal špílmachr Sigmy Rudolf Otepka.

Statistika:

1. SC Znojmo – SK Sigma Olomouc 1:3 (0:1)

Branky: 90. Yonov – 37. Ordoš, 62. Hubník, 86. vlastní (Šilinger).

ŽK: Yonov – Hořava, Kaščák.

Rozhodčí: Kocián – Pelikán, Dobrovolný. Diváků: 1814.

1. SC Znojmo: Hrubý – Vavřík, Yonov, Mička, Minarech (75. Lukáš), Doubek, Lacko (70. Podzemský), Zapalač, Hříbek, Žifčák (66. Krhut), Šilinger.

SK Sigma Olomouc: Lovásik – Komárek, Kaščák (69. Bajer), Onofrej, Otepka (60. Štěpán), Ordoš, Hubník, Škerle, Hořava, Petr (83. Nuc), Janotka