Znojemští fotbalisté zažili úvod utkání z říše snů. Už v páté minutě se totiž mezi hlučínské tyče trefil Zdeněk Látal. Před vápnem si pohrál hned s trojicí hráčů posledního celku tabulky a se štěstím obstřelil Berkovce v brance Hlučína.

„Prošel jsem tam vcelku lehce. Střela mi ale vůbec nesedla. Naštěstí se míč za brankovou čáru dokutálel,“ usmíval se hrdina nedělního duelu.

Rychlá trefa svěřence Bohumila Smrčka nakopla tím správným směrem. Slibnou šanci měl na svých kopačkách Krhut, znovu Látal nebo hlavou se snažil prosadit kapitán Yonov. Bohužel marně.

Za zmínku pak už stojí jen nebezpečná střela hostujícího Schulmeistera, která však nenašla svůj cíl. Poté byl nejvíce vidět hlavní sudí Nenadál, jenž rozjel své karetní představení.

To vygradovalo v šedesáté minutě, kdy druhou žlutou z rukou arbitra viděl Marek Kindel. Nad jeho hlavou se začervenalo a hlučínský záložník mazal do sprch.

To, že soupeř hraje v deseti ale nebylo na hřišti moc znát. Znojemští totiž působili ve druhém poločase trochu ospale. O výsledek se museli strachovat do poslední minuty.

Všechno ale mohlo být úplně jinak. Klid do hry mohl vnést deset minut před koncem Lukáš Podzemský, ale z bezprostřední blízkosti napálil míč pouze do břevna. Podobně skončil i přímý kop Todora Yonova, jenž orazítkoval spojnici hlučínské svatyně.

Definitivní tečka za nedělním zápasem měla opět rudou barvu. Druhou červenou totiž viděl hlučínský Petr Mareš a bylo po zápase.

„Podle výsledku jde o naše nejpovedenější utkání, ale ta nedisciplinovanost. Červené karty pro nás budou znamenat obrovské komplikace do dalšího utkání,“ kroutil hlavou trenér Hlučína Jaroslav Gürtler.

Na druhé straně bylo radosti o poznání více. „Je to skvělé. Hráli jsme se soupeřem defakto o šest bodů a podařilo se nám zvítězit. Na hře byla vidět důležitost utkání, nebylo to úplně ono. Pro nás jsou ale důležité tři body,“ rozdával spokojenost na všechny strany znojemský kouč Bohumil Smrček.

Znojemští fotbalisté se tak odlepili z předposlední pozice v tabulce druhé ligy. Se šesti body na svém kontě okupují dvanáctou příčku ze šestnácti.

Další utkání mají fotbalisté na programu o víkendu, kdy zajíždějí na půdu první Vlašimi. Ta v minulém kole deklasovala Hlučín 5:0.

1.SC Znojmo – FC Hlučín 1:0 (1:0)

Branky: 5. Látal. ŽK: Schneider, Krhut, Látal – Mareš, Kindel, Bogdan. ČK: Kindel, Mareš. Rozhodčí: Nenadál – Pelikán, Nádvorník. Počet diváků: 1080.

1.SC Znojmo: Hrubý – Šilinger (38. Lukáš), Mička, Yonov, Hříbek – Vavřík, Podzemský, Schneider, Sukup – Krhut (64. Zapalač), Látal (89. Minarech).

FC Hlučín: Berkovec – Kindel, Bogdaň, Hajčík, Mareš – Milutinovič (55. Hošek), Nuc, Mozol, Bartošák – J. Schulmeister, V. Schulmeister (66. Zahálka).