Obránce David Helísek sice odehrál až druhý bezbrankový poločas, ale na jeho rozladěné náladě to nic nezměnilo. „Chybí nám větší pohyb na hřišti. Přijde mi, že jsme bez síly i drajvu. Musíme to co nejdřív zlomit," uvedl po prohře na jihu Čech s ohledem na březnový začátek jarní části sezony.

Znojmo si tak připsalo už čtvrtou porážku. Kromě nich má ještě tři remízy. „Určitě je lepší prohrát teď než v mistráku. Nicméně máme to už v hlavách, což se asi odráží i v naší hře. Před jarem potřebujeme nabrat sebevědomí," podotkl třiatřicetiletý obránce, který svému týmu ještě v letošní druholigové sezoně nechyběl ani minutu.

Ideální šanci na zvednutí sebevědomí mají znojemští fotbalisté už v sobotu. Ve Vojkovicích se postaví až třetiligovému týmu Prostějova. „Jde sice o soupeře z nižší soutěže, ale v té je na špici. Nicméně tentokrát už musíme vyhrát, abychom se dobře naladili do závěru přípravy a zejména na velmi důležitý začátek jarní části ligy," poznamenal Helísek.

Do toho schází ještě tři týdny, v nichž svěřence Radima Kučery čekají ještě čtyři zápasy. „Musíme především zlepšit náš výkon, s předváděnou hrou nejsme úplně spokojení. Máme naštěstí ještě poměrně hodně času na to, abychom vše vyladili před úvodem jara," oznámil Helísek.

V něm znojemští fotbalisté zabojují o postup do nejvyšší soutěže, ze které spadli v roce 2014.

ADAM HAVEL