Sokolov vstoupil do utkání velmi aktivně. Rozhodčí navíc v první půli rozdali sedm žlutých karet. Překvapil vás tak ostrý start zápasu?
Čekali jsme, že hráči Sokolova půjdou důsledně do soubojů a budou se snažit duel zlomit, ať se odpoutají od předposledních Vítkovic. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř, který zabojuje o výhru.

Domácí vás téměř nepustili do šance. Co vám dělalo největší potíže?
Sokolov na nás dobře vlétl a my jsme se nechali zbytečně zatlačit. Potom jsme byli přehnaně ustrašení. Měli jsme být sebevědomější a víc si dovolit.

Bylo po obdržené brance od Lukáše Sadílka v úvodu druhého poločasu ještě těžší najít recept na domácí?
Ve druhé půli jsme chtěli hru zklidnit a vypracovat si šance. Sokolov nás ale porazil v bojovnosti. Nepředčil nás ve fotbalovosti, ale ukázal, jak se má bojovat, když se mužstvu nedaří, a zaslouženě vyhrál.

V bráně nastoupil teprve podruhé v sezoně sedmnáctiletý Jiří Koukal, který vychytal několik velkých šancí. Uchránil vás před větším gólovým přídělem?
Určitě. Nebýt Jirky, tak je výsledek ještě krutější. V mnoha šancích nás podržel a předvedl super výkon.

Na vítězství čekáte už pět zápasů. Co je potřeba udělat k překonání krize?
Takovou sérii prožíváme poprvé v sezoně. Chceme navázat na dobré výkony ze začátku jara a urvat utkání bojovností. Když navíc přidáme fotbalovost, začne se dařit. Věřím, že to zlomíme.

Sezonu dohráváte bez stresu v horní polovině tabulky, zatím jste šestí. Přesto asi mrzí, že jste víc nezkomplikovali soutěž týmům z úplného čela…
Chtěli jsme mužstva nad námi potrápit. Mrzí nás série bez výhry, ale i špatné série končí a my se budeme snažit zlomit ji už v neděli.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ