Jako na houpačce. Tak se cítil divák při nedělním zápase mezi Miroslaví a rezervou 1. SC Znojmo. Chvíli tahala za kratší konec Miroslav, poté Znojmo. Nakonec se oba soupeři rozešli smírně 2:2.

V zápase šlo o hodně. Miroslav před zápasem vedla tabulku o pouhý bod právě před znojemským klubem. Ale že by se hrál opatrný zápas, to v žádném případě.

Už ve druhé minutě předvedli domácí akci, za kterou by se nemuseli stydět fotbalisté světové extratřídy. Hort dlouhým lobem vyslal Demka a ten otevřel skóre utkání.

Jenže vzápětí přišly dvě standardní situace hostů. Ty si Miroslav nedokázala pohlídat a Znojmo převzalo otěže zápasu.
Ve druhém poločase se hrálo spíše na středu hřiště, bylo vidět množství faulů a nepřesnou hru z obou stran. Konečnou podobu dostal výsledek v šedesáté minutě.

To Horta zastavil gólman Šebela nedovoleným způsobem a rozhodčí nařídil pokutový kop, který sám faulovaný proměnil.
Od té doby byla Miroslav aktivnější a vyrovnávací gól ji dostal evidentně do sedla. Naopak hosté znervózněli a strachovali se o výsledek. Důsledkem toho bylo sedm žlutých a jedna červená karta na jejich straně.

Předčasně do sprch se musel poroučet Hříbek, který po faulu dětinsky kopl do protihráče. Jelikož měl znojemský obránce podmínku za červenou kartu z minulého zápasu, zřejmě si pár zápasů nezahraje.

„Jeli jsme si pro bod a ten jsme získali, takže můžeme být spokojení. Když jsme vedli, měli jsme si pohlídat výsledek a trochu podržet balón vpředu. To se nám nedařilo a soupeř nás pomalu dostával pod tlak. Nakonec to vyvrcholilo vyrovnáním,“ litoval branky, která připravila Znojmo o body, záložník 1. SC Martin Vavřík.

Po zápase byl nakonec s bodem relativně spokojený i první muž miroslavské lavičky.
„Zasloužená remíza. Chvíli jsme měli více ze hry my, chvíli hosté. Škoda jen toho nervózního závěru,“ zhodnotil utkání miroslavský trenér Karel Pelikán.
Na čele tabulky se tak nic nezměnilo. S dvaadvaceti body ji vede Miroslav a rezerva třetiligového Znojma je o bod druhá.

Pod mikroskopem Deníku FC Miroslav – 1. SC Znojmo B

1.
Hlavní sudí Vlastimil Virčík hvizdem do píšťalky zahajuje utkání devátého kola I. A třídy mezi domácí Miroslaví a rezervou 1. SC Znojmo.
2. Demek – 1:0. Hort na půlce zvedá hlavu a nádherným lobem posílá dopředu Demka. Ten svádí na hranici šestnáctky s Hříbkem souboj a je úspěšný. Zároveň prostřeluje Šebelu a brankou dostává celý stadion do varu.
5. Hosté ze Znojma jsou jako opaření horkou vodou. Nevychází jim ofsajd systém a sám na branku se řítí Dufek. Jenže jeho střela z úhlu nekončí mezi tyčemi znojemské branky.
8. Hned v úvodu je vidět ostrý zákrok. Ten ze svého repertoáru vytáhl Vavřík. Skluzem se snaží zachránit ztracený balón, u kterého je domácí Suchánek. Vavříkův skluz končí až na nohách domácího obránce. Ten je kvůli zranění nucen střídat.
14. Pleš – 1:1. Hosté zahrávají standardní situaci. Uchytil posílá střílený balón na vzdálenější tyč, kde hráči obou mužstev svádí několik hlavičkových soubojů. Nakonec míč končí u druhé tyče, kde je připravený nikým nehlídaný Pleš a srovnává stav skóre.
32. Adam – 1:2. Další standardní situaci Miroslav odvrací. Znojmo ale posílá znovu balón do soupeřovy šestnáctky, kam si nabíhá nikým nehlídaný Adam a chytrou hlavičkou lobuje Koutníka.
54. Šance se střídají na obou stranách. Druhý poločas ale spíše připomíná neúspěšné dobývání pevnosti.
56. Miroslav má výhodu rohového kopu. Ten zahrává domácí forvard Hort. Šebela vybíhá z branky a skvělým zákrokem míč vyráží ven z pokutového území.
60. Hort – 2:2. Za obranu hostů se dostává Hort. Šebela zaspí a vybíhá pozdě. Je tak nucen Horta faulovat. Za to je nařízený pokutový kop, který sám postižený proměňuje.
78. Agilní Hort se dostává na pravé straně k míči a posílá centr do vápna. Jeho pas nachází Rohlíka, ale ten se šance leká a z malého vápna nedává branku. Následně se jen chytá za hlavu.
85. Hřiště v závěru utkání spíše připomíná divadlo. Všichni hráči jsou plní emocí a rozhodčí začíná tahat jednu žlutou kartu za druhou.