Myšlenka efektu motýlího křídla znamená, že jedna nevýznamná změna může v důsledku vyvolat další mnohem větší. Z pohledu prvoligového fotbalového klubu 1. SC Znojmo, kterému startuje sezona v pátek na hřišti pražské Dukly, se jedná o plánovaný příchod sparťanského obránce Vlastimila Vidličky do Olomouce.

Z pozice Jihomoravanů na první pohled nepříliš významná událost jim může přinést velké posílení defenzivy. Podle informací Deníku Rovnost se v takovém případě nejspíš vrátí na hostování k nováčkovi nejvyšší soutěže obránce Ondřej Sukup. „Máme ještě možnost posílení díky spolupráci s Olomoucí. Záleží ale na Sigmě, jestli ještě někoho získá," nechtěl být konkrétnější znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Příchod Vidličky na Hanou ještě není oficiálně potvrzený. „Až to bude, řeknu ano a některý z hráčů pak může odejít na hostování, aby pravidelně hrál. Věřím, že v týdnu se situace dořeší," uvedl olomoucký trenér Martin Kotůlek.

Sukup, který ve Znojmě odehrál až do podzimu dvě a půl sezony, čeká, zda se Sigma s Vidličkou definitivně domluví. V takovém případě buď on, nebo spoluhráč Václav Koutný odejde. „Spíš to vypadá na mě. Doufám, že se situace co nejdřív vyřeší, nejistota je nejhorší. Vím, že o mě ve Znojmě mají zájem, ale zatím mě ještě nikdo nekontaktoval. Každopádně ligu chci hrát," uvedl čtyřiadvacetiletý krajní obránce, který v nejvyšší soutěži zatím naskočil ke dvěma duelům.

Naopak určitě bez záložníka Edgara Malakjana a útočníka Tomáše Poznara vstoupí Znojmo do premiérového ročníku. S oběma fotbalisty se klub rozloučil v neděli večer. První z nich trenérovi koncepčně nezapadl do týmu, druhého trápily zdravotní problémy. „Hodně jsme si od Poznara slibovali, ale kvůli zranění nemohl nastoupit do ostrých zápasů. Už s jeho zkouškou nemůžeme dál čekat, proto jsme jeho angažmá zrušili," přiblížil sportovní manažer 1. SC Michal Sobota.

Znojemský kádr, který nyní čítá dvacet jmen, ještě možná dozná drobných změn. „Jednáme ještě o doladění detailů angažmá s jedním až dvěma hráči," naznačil kouč. Jména ale neprozradil.

Vedle brněnské Zbrojovky druhý jihomoravský účastník nejvyšší domácí soutěže vstoupí do premiérové sezony v pátek od šesti hodin večer zápasem na hřišti pražské Dukly. Domácí duely bude mužstvo hrát v brněnské Srbské ulici kvůli rekonstrukci vlastního nevyhovujícího stadionu.