Třineckému celku sice v patnáctičlenné tabulce patří až jedenácté místo, doma však body nerozdává. V sezoně před vlastními diváky prohrál pouze dvakrát. „Na tuhle statistiku jsem se nedíval, je zavádějící. Každopádně víme, o co hrajeme. Třinec je doma nepříjemný a body potřebuje jako sůl, ale my také. Věřím, že utkání zvládneme jako na podzim. Může se nám však vymstít, kdybychom museli zápas znovu otáčet. V třineckém domácím prostředí by to bylo hodně těžké," oznámil pro klubový web znojemský trenér Radim Kučera.

Právě v podzimní části Fotbalové národní ligy vstoupil Třinec do utkání ve Znojmě velmi aktivně a po poločase vedl 2:1. „Když hrál u nás, předvedl na začátku skvělý výkon, síly mu došly až ve druhém poločase. Proto tam pojedeme s pokorou. Utkání chceme zvládnout a získat tři body. Jelikož zaváhala Karviná i Hradec Králové, můžeme soupeřům v souboji o postup odskočit o víc bodů," podotkl znojemský útočník Rostislav Šamánek.

Jeho celek loni v srpnu duel se Slezany otočil a vyhrál vysoko 5:2. Podobnou přestřelku však trenér Kučera tentokrát nečeká. „Počítám, že tento zápas bude úplně jiný a může rozhodnout jeden gól. Uvidíme, jaký bude terén. Jeden z důležitých faktorů bude i bojovnost. V té se musíme domácím vyrovnat," řekl jihomoravský stratég.

Kvalita terénu se může stát největším protivníkem všech hráčů na hřišti. „Slyšel jsem, že byl předminulou sobotu celý plac pod vodou. Může tak rozhodnout vstup do utkání, od dvacáté minuty to bude velmi náročné, pokud je hřiště stále podmáčené," přemýšlel Šamánek.

Znojmo sice potřebuje tři body v honbě za postupem, nebude to mít ale vůbec lehké. Třinec v zimě posiloval a chce udržet příslušnost k druhé lize. Například z Liberce přišli na východ České republiky obránce Martin Janošík či záložník Douglas Djika. „Domácí hrají o záchranu, chtějí za každou cenu vyhrát. Očekávám tuhý boj," zdůraznil kouč.

Šamánek věří, že herní výpadek Znojmo v dobrých výkonech nezastaví. „Nevím, co od třineckých fotbalistů čekat. Doma s námi hráli na férovku, pak se jim to nevyplatilo. V týdnu jsme trénovali víc než normálně a věřím, že naše výhoda je, že nespoléháme na jednoho hráče, gól může dát kdokoli," uvedl šestadvacetiletý útočník.

ADAM HAVEL