Nejen znojemský A-tým čeká na opravu hřiště. I mládežnické celky se dočkají malých úprav na svém stadionu zvaném Čafka. V zimě se začalo s úpravami sociálního zařízení, na řadu přišlo zázemí pro rozhodčí a v poslední době se stadion otevřel směrem ven díky sejmutí nepěkného plechového plotu.

„Co vím, tak se na stadionu opravuje jen oplocení a zázemí pro rozhodčí. Mělo to být už dřív, ale nebyl na to projekt. Něco se začalo stavět už v zimě, teď se jen finišuje," uvedl manažer 1. SC Znojmo Karel Hodák.

„Finanční prostředky byly zařazeny do návrhu rozpočtu na rok 2013. Následně zastupitelstvo města Znojma schválilo na svém zasedání v prosinci minulého roku rozpočet pro letošní rok. Tím byly vytvořeny podmínky pro dokončení veškerých přípravných prací a následně mohlo být vyhlášeno výběrové řízení," komentoval situaci předseda finančního výboru města Znojma Ludvík Hekrle.

Jedinou neopravenou částí tak zůstávají tribuny. „Abych pravdu řekl, tak oprava tribun je zcela zbytečná. Upřímně, na mládež tolik lidí nechodí a pro potřeby těch několika málo statečných fanoušků postačí tribuna malá. Dokonce by se měly betonové schody sloužící jako tribuna na stání zrušit. Místo nich se má vybudovat rozcvičovací plocha, která doposud na stadionu chyběla," líčil Hodák.

S opravami jsou spokojeni hlavně ti, kterých se to přímo týká.

„Kabiny už máme déle nové, úpravy oplocení jsou pro nás také skvělé. Kolem stadionu budou nové sítě, vše bude nově natřeno. Důležitá je pro nás tréninková zóna, která vznikne v prostoru za brankou. Bude to kolem třiceti metrů, takže nic na dlouhé běhy, ale na základní rozcvičení je to ideální. To vše zpestří vzhled stadionu, který v poslední době moc krásný nebyl," řekl vedoucí sportovního centra mládeže Miroslav Steinhauser.

I mladí fotbalisté se už na novou podobu svého svatostánku těší. „Stadion bude vypadat hned lépe, když kolem něj nebude ta plechová obluda, která byla nebezpečná i kolemjdoucím. Také tréninková plocha bude užitečná. Už se všichni těšíme na výsledek stavby," prohlásil hráč z kategorie do sedmnácti let Jaroslav Fukal.

Mladí fotbalisté se na novém hřišti budou prát s těmi nejlepšími. „Dostali jsme opět roční licenci na centrum mládeže, takže naše týmy U19, U17 až U12 budou hrát s nejlepšími moravskými celky. Budeme mít ještě juniory, kteří budou spadat spíše pod A-tým, ale pořád jsou bráni jako mládež. Budou posíleni mladými hráči, kteří se zrovna nevejdou do sestavy A-týmu. Myslím, že je to významné pro dorostence, působí to jako přechod do dospělého fotbalu," popisoval Steinhauser.

VOJTĚCH POJER