Na konci března pak druholigový klub přivedl náhradu. „Ve dvou utkáních jsme měli k dispozici třináct hráčů. V takovém počtu nejde hrát ligu, takže jsme v reprezentační přestávce uspořádali minikemp a podívali se na nějaké hráče,“ uvedl kouč Znojma František Šturma. 

Březnové posily Znojma
Derrick Mensah: třiadvacetiletý defenzivní záložník dva roky patřil do kádru ostravského Baníku, pak oblékal dres Karviné. 
Drew Connor: pětadvacetiletý Američan může nastoupit uprostřed hřiště i na kraji. V americké MLS patřil do kádru Chicaga Fire, kde si zahrál i s Bastianem Schweinsteigerem. 
Alex Kuffour: ghanský forvard či křídelník začínal v nižších belgických soutěžích. Ve dvaadvaceti letech má kariéru ještě před sebou.

Místo v kádru si vybojovali ghanský středopolař Derrick Mensah, jeho krajan Alex Kuffour a Američan Drew Conner. Poslední dva se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE za Znojmo už ukázali. 

Nastoupili minulé kolo v duelu proti Žižkovu, který Znojemští porazili 1:0. Záložník Conner odehrál celý zápas. „V pětadvaceti má fotbalový život před sebou, i tak ale v nejvyšší americké soutěži něco odehrál,“ sdělil Šturma. 

Kuffour naskočil na poslední půlhodinu. „Je to hráč do budoucnosti. Hodně ofenzivní typ. Může být velice platný, ale musí si zvyknout na český fotbal, mentalitu a taktické prvky, které po něm chceme,“ okomentoval ofenzivního hráče trenér.

Triatlonista Filip Ospalý.
K ironmanu vede aspoň pět let tréninku, míní zkušený triatlonista Ospalý

To bývalý hráč ostravského Baníku či Karviné Mensah na hřiště zatím nemůže. „Čekáme na vyřízení administrativy, jestli nastoupí v sobotu, zatím říct nemůžu,“ přiznal znojemský lodivod.

Deváté Znojmo se v sobotu v půl páté odpoledne představí v Prostějově, kde chce potvrdit aktuální formu. 

To fotbalisté Prostějova na jaře prohráli všechny čtyři zápasy a v tabulce jsou předposlední. „Určitě se na to dobře nachystáme. Příliš se na soupeře ale nedíváme, půjde o to, jak zahrajeme my,“ sdělil pro klubový web kapitán Jihomoravanů Tomáš Cihlář.

Podcenění soupeře dle znojemského trenéra rozhodně nehrozí. „Viděl jsem všechny čtyři zápasy Prostějova a rozhodně si nezaslouží být tak dole. Mají kvalitní a zkušený tým. Připravujeme se na zápas s pokorou a úctou. Soupeři přizpůsobíme sestavu i rozestavení,“ podotkl Šturma.

Ten do klubu od rakouských hranic přišel na začátku února a ze čtyř zápasů získal sedm bodů. „Na začátku jsem se snažil kluky povzbudit. Přivedli jsme spoustu nových hráčů a v týmu panuje pozitivní atmosféra. Mám radost z toho, jak kluci pracují na tréninku a přenáší si to i do zápasů,“ pochválil své svěřence.

Znojemské gymnastky uspěly na závodech v Poděbradech.
Znojemské gymnastky bodovaly. Kubošná přivezla z Poděbrad zlato

Trápit jej tak zatím může jen zranění klíčových středopolařů. „Hrozně mě to mrzí. Kučera i Lacko mají kvalitu a patřili k pilířům. Jsou ale dlouhodobě zranění, tak nám nezbylo než najít náhradu,“ uzavřel.

JAROSLAV GALBA