295 minut. Tak dlouho čeká tým 1. SC Znojmo na střelce, který rozvlní síť soupeřovy branky. To se totiž nepodařilo ani v devatenáctém kole Fortuna Národní ligy proti Sokolovu. Trenér domácích Leoš Kalvoda postrádal zraněného kapitána Tomáše Cihláře, ale naopak se v základní sestavě objevil jiný zkušený stoper Radek Mezlík. Hostující Sokolov ještě v jarní části neochutnal vítězství a jejich trenér Pavel Horváth toužil na jihu Moravy uspět.

V deváté minutě se Znojmo dostalo po centru a hlavičce Václava Vašíčka do vedení, jenže praporek rozhodčího ukazoval, že se vysoký znojemský útočník nacházel v ofsajdu, a oslavy musely utichnout. Za šest minut zakončoval hlavou pro změnu Rostislav Šamánek, s jeho pokusem si ale poradil sokolovský brankář Jaroslav Belaň. Po dvaceti minutách se do první ofenzivní šance probojovali také hráči soupeře. Vojtěch Přeučil udělal kličku a střílel k bližší tyči, tam však stál připravený znojemský gólman Vlastimil Veselý, jenž míč ztlumil v rukavicích.

Brzy poté muselo Znojmo poprvé nuceně střídat. Zraněný obránce Mezlík přenechal své místo Františku Malárovi. Ve třicáté minutě Přeučil zavedl míč k pokutovému území, žádnému z hráčů se nepovedlo odstavit jej od balonu, nakonec se ke střele bez přípravy na levé straně dostal Jan Silný, jenž ovšem minul prostor u vzdálenější tyče znojemské svatyně.

Po hodině hry provedli trenéři na obou lavičkách změny v sestavě, protože zápas nebyl pro oko diváka příliš záživný. „Sokolov byl lepší první poločas. My jsme byli lepší v druhém, ale paradoxně jsme v něm inkasovali. Hra byla kostrbatá. Bohužel fotbal je někdy krutý. Prožíváme období, že se nám hra nedaří. Hráči si to musí uvědomit a hru zjednodušit,“ uvedl trenér Znojma Kalvoda.

Závěrečná dvacetiminutovka patřila jednoznačně Znojmu, které Sokolov tlačilo a kdy se hráči Baníku dopouštěli mnoha nedovolených zákroků, za které je rozhodčí Jan Mykiska odměňoval žlutými kartami. Místo využití tohoto faktu se stal ale pravý opak. Sokolov vyrazil ve třiaosmdesáté minutě do otevřené obrany domácích a dokázal to plnohodnotně zužitkovat. Střídající Stanislav Vávra obdržel přihrávku před prázdnou bránu a lehce poslal míč za záda gólmana Veselého.

V samotném závěru utkání mělo Znojmo několik rohových kopů, při kterých přispěchal na pomoc i brankář Veselý. Jenže Vávra mohl přidat pojistku, poté, co se zmiňovaný Veselý vydal dopředu pomoci svému celku, minul při pokusu poslat míč do vápna, a Vávra tak šel sám na prázdnou bránu, neměl však dostatečnou rychlost a nakonec střílel jen do protihráče, který se stačil vrátit. „Před zápasem jsme si říkali, že už potřebujeme vyhrát. Hlavně druhou půli nás domácí zatlačili a my neměli šance, ale nakonec jsme my ti šťastnější,“ prozradil trenér Sokolova Horváth.

1. SC Znojmo – FK Baník Sokolov 0:1 (0:0)Branka: 83. Vávra.
ŽK: 70. Vašíček, 88. Machuča – 31. Silný, 43. Machek, 72. Přeučil, 76. Mráz, 81. Jakub Dvořák II.
Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Lakomý.
Diváků: 510.

Znojmo: Veselý – Mezlík, (23. Malár), Avdić, Helísek, Pospíšil – Lacko, Javůrek, Ambrozek – Teplý (62. Štrombach), Vašíček, Šamánek (79. Machuča).

Sokolov: Belaň – Strada, Čihák, Mráz, Končal – Dvořák, Machek – Rychnovský (64. Kosak), Glaser, Přeučil (O. Ševčík) – Silný (58. Vávra).