„Pocity jsou krásné. Jsem stoper a góly se ode mě moc nečekají. Jsem rád za každou branku, ale ještě větší radost mám ze tří bodů,“ říká třiadvacetiletý bek.

Měl jste pokyn naběhnout do vápna před branku soupeře?

Zahrávali jsme standardní situaci asi pět minut před koncem. Nebylo na co čekat, tak jsme hlavičkáři šli do vápna, přišel krásný centr od Honzy Hladíka na zadní tyč, balon se ke mně se štěstím dostal a já už se trefil.

Svozilovy branky
Za Sigmu Olomouc nastoupil během tří sezon v 58 zápasech a vstřelil dvě branky. V dresu Znojma se ve stejném počtu sezon objevil v 55 duelech, v tom posledním vsítil zatím svůj jediný gól na jihu Moravy.

Těší vás gól o to víc, že se jednalo o rozhodující branku, která vám zajistila první vítězství v letošní sezoně?

To je jasný. Každý gól je hezký, ale když rozhodne zápas, tak je to ještě lepší. Nyní se však už musíme soustředit na další utkání.

Dočkal jste se ve svém 55. duelu ve Znojmě. Bylo čekání už hodně dlouhé?

Trvalo to dlouho, někteří kluci už mi dávali sežrat, že jsem ještě neskóroval. Teď se mi to konečně povedlo a doufám, že nezůstanu jen u jednoho, a nebudu zas čekat třeba tři roky. (smích)  

Už jste přispěl do klubové kasy?

Když je něco poprvé, tak pokladník ostatní zkasíruje a samozřejmě se to týká i mě. Hned po zápase se na mě spoluhráči slétli a řekli, že už to mám odfajfkované a budu jen platit. (smích)Zlepšila se v kabině nálada po prvním vítězství v sezoně?

Ano, měli jsme už to trochu v hlavách, že jsme zatím nevyhráli. Hlavně jsme chtěli doma urvat tři body, což se nám nakonec podařilo. Po výhře se cítíme lépe, ale ještě nás čeká hodně zápasů. Ve druhé lize je však každý soupeř těžký a my se od vítězství musíme odrazit. Pokaždé, když mančaft vyhraje, tak chce uspět i v dalším duelu.

V prvním poločase jste Frýdek-Místek přehrávali, ale ve druhé půlce už jste zdaleka tak dominantní nebyli a soupeř brzy vyrovnal. Čím to?

Drželi jsme míč na kopačkách, měli jsme i šanci na zvýšení vedení, čímž by soupeř utrpěl poloviční KO. Bohužel se to nepovedlo a o přestávce jsme se nabádali, abychom do druhého poločasu vstoupili aktivně. Paradoxně jsme však dostali gól ze standardní situace a Frýdku trochu narostly křídla. Ukázalo se, že jsou to také fotbalisté a umějí hrát fotbal. Měli šance, my zas dali tyčku, ale nakonec jsme naštěstí utkání dovedli do vítězného konce.

Soupeř měl navíc i před vaší rozhodující brankou víc ze hry…

Frýdek byl lepší, my hru trochu otevřeli, protože jsme chtěli vyhrát. Kvůli tomu se jim nabízely brejkové situace, mají navíc šikovné hráče, a kdyby nějakou šanci zužitkovali, tak bylo po nás.

Ve středu vás čeká Ústí nad Labem, které poslední dva duely prohrálo. Čekáte o to těžší zápas?

V Ústí je to vždycky náročné, po dvou porážkách budou chtít doma podat stoprocentní výkon a zvítězit.

Jste rádi, že jste s Frýdkem hráli už v pátek a máte tak delší čas na odpočinek?

Ano, i těch 24 hodin na regeneraci jde znát a navíc jsme hráli doma, tudíž jsme nikam necestovali. Do Ústí sice teď pojedeme nějakých pět hodin, ale to k tomu patří.PATRIK EL-TALABÁNI