Jelikož jsem odehrál většinu jara v třetiligové Líšni, beru to spíš jako přesun o patro výš. Nechtěl jsem být v Brně v nejisté pozici, Znojmo mi dalo nabídku a ukázalo, že mě v týmu chce.

Ve Zbrojovce jste neviděl lepší budoucnost?

Díval jsem se, kolik jsem toho odehrál a vyhodnotil jsem si, že se posunu zase někam dál. Beru to jako mezistupeň k tomu, abych se do ligy zase vrátil.

K lepší pozici v Brně vám nepomohly ani dobré výkony za farmářskou Líšeň…

Zápasy za ni hodnotím pozitivně. Dostával jsem se do šancí a dařilo se mi je proměňovat. Trochu jsem v sobě znovuobjevil střelce. (úsměv) Dával jsem hodně gólů v mládežnických kategoriích. Za Líšeň jsem chodil rád hrát, nevykašlal jsem se na to. Trenér to viděl a spoléhal na mě. Ve Zbrojovce jsem byl rád za každou minutu, ale je rozdíl devadesát minut sedět, nebo mít možnost devadesát minut hrát.

Jste připravený hrát roli tahouna jako v Líšni i ve Znojmě?

Budu za ni rád. Vlastně jsem si na ni v Líšni už zvykl.

Znáte některé z hráčů Znojma?

Myslím, že s nikým jsem v jednom mužstvu nehrál. Trénoval jsem několik týdnů s Pavlem Lapešem.

Sledoval jste letos Znojmo?

Ano, zajímalo mě, jak se daří trenéru Grmelovi a jak si klub poradil po sestupu z první ligy. Přibližně vím, do čeho jdu a co klub chce.

Máte ambice vrátit se zpět mezi českou elitu?

Mám ty nejvyšší. Nechci to uspěchat, záleží jen na mě. Jestli se mi to podaří, už chci být lepší a vytíženější hráč.

šimon šumbera

Narozen: 5. ledna 1991

Pozice: záložník

Výška: 179 centimetrů

Váha: 78 kilogramů

Zápasy / góly v první lize: 17/1

Zajímavost: v říjnovém utkání proti Vyškovu nastřílel za třetiligovou Líšeň při výhře 6:1 čtyři branky