Jak dlouho už za znojemský tým hrajete?
Za 1. SC Znojmo hraji zhruba od svých dvanácti let. To znamená, že to bude už devět roků. Začínal jsem se žákovskou ligou, pak jsem hrál druhou dorosteneckou ligu. Poté jsem už nastupoval za muže v Moravskoslezské fotbalové lize.
Jakým vývojem za dobu vaší hráčské kariéry tým, podle vás, prošel?
Co jsem v týmu mužů já, tak jádro kádru zůstává. Jsou to v podstatě stejní lidé. Jen každý rok, jak už to ve fotbale bývá, v zimě i v létě přijde nějaká nová posila. Někdo jiný zase odejde a zkouší se prosadit v jiném týmu.
V minulé sezoně jste skončili na druhém místě. Jaké cíle jsou pro vás v letošním roce? Z jakých chyb je třeba se poučit?
Loňská sezona byla hodně vydařená. Hodnotím ji velmi kladně. Podle mě je škoda toho dvojzápasu s Olomoucí a Bystrcí. Z obou zápasů jsme doma vytěžili jenom bod. To bylo rozhodující. Co se týče cílů do další sezony, chtěli bychom minimálně zopakovat výsledek z té minulé. Samozřejmě chceme postoupit. Jsme si vědomi, že to bude hodně těžké. Týmy si na nás budou dávat větší pozor. Už nás znají a ví, co od nás mohou čekat.
Jak hodnotíte letní přípravu?
Naše příprava skončila generálkou proti diviznímu Rousínovu. Jinak jsme toho v přípravě hodně naběhali. Za největší klady bych považoval přípravná utkání s druholigovými celky z Jihlavy a se Slováckem. Na druhou stranu jsem zklamaný nejen z výsledku v Líšni, ale i s výkonem, protože ten byl hodně špatný. Bylo to asi podceněním soupeře. Možná jsme příliš spoléhali na to, že to nějak dopadne samo.
Jak se vám hrálo v posledním přípravném utkání s Rousínovem?
Vyhráli jsme sice 3:1, ale co se týče prvního poločasu, to jsme nepředvedli zrovna nejoptimálnější výkon. Přirovnal bych to k utkání v Líšni. Až druhý poločas, kdy jsme první inkasovali, nás trochu probral. Začali jsme běhat, pohybovat se. Nakonec jsme vyhráli. Byla to minimálně výsledkově zdařilá generálka, ale herně to mohlo být poněkud lepší.
Kde si myslíte, že jsou největší slabiny týmu. A jaké můžete naopak vyzvednout přednosti?
Já bych o slabinách nerad mluvil. Co se ale týče předností, tak to je určitě týmový duch. Tohle družstvo, dá se říct, hraje už druhou sezonu ve stejném složení. Hodně výsledků v loňské sezoně jsme udělali právě týmovým duchem.