Svěřence trenéra Miroslava Steinhausera nečeká na Vysočině snadný úkol. Druhý Žďár sice ztrácí tři kola před koncem soutěže na lídra tabulky z Vrchoviny devět bodů, stále ale drží teoretickou naději na postup. „Čeká nás těžký soupeř, který má velmi kvalitní hráče. Je obrovský favorit, ale nepojedeme prodat kůži lacino,“ burcoval čtyřiapadesátiletý kouč.

Vůdcovské duo hokejových Orlů - trenér Miroslav Fryčer a sportovní manažer klubu Rostislav Dočekal.
Přestavba u Orlů: přišlo pět zámoských hráčů. Nebyla jiná možnost, tvrdí Dočekal

První vzájemné střetnutí letošní sezony vyšlo lépe Jihomoravanům, kteří v domácím prostředí vybojovali těsné vítězství 1:0. „Podzimní zápas byl naprosto specifický, protože foukal silný vítr a do poslední chvíle se domlouvalo, jestli vůbec budeme hrát. Šlo o vyrovnané utkání, které rozhodla jedna akce. V tak nepříznivém počasí to ani nebylo o fotbale, spíš o štěstí,“ popsal tasovický stratég.

Srovnání soupeřů:Tasovice
Pozice: 5. místo, 42 bodů, skóre 45:43
Jarní bilance: 5 výher, 1 remíza, 5 porážek
Nejlepší střelec: Miroslav Paul (17 branek)
Žďár nad Sázavou
Pozice: 2. místo, 51 bodů, skóre 55:29
Jarní bilance: 7 výher, 4 porážky
Nejlepší střelec: Matěj Vopršal (18 branek)


Obrana pátého celku soutěže si musí dát pozor především na útočníka Matěje Vopršala, který je s osmnácti brankami druhým nejproduktivnějším hráčem divize. „Určitě si o něm před zápasem řekneme a víc se na něj zaměříme. Osobku ale hrát nebudeme,“ povídal obránce Zdeněk Mička.

Zatímco Tasovice odehrály poslední utkání v neděli, kdy doma remizovaly 1:1 s Břeclaví, Žďárští mají v nohách o zápas víc. Ve středu prohráli ve Bzenci vysoko 1:6. „Na jaře sice podávají kolísavé výkony, ale celé mužstvo je velmi nebezpečné. Obzvlášť v domácím prostředí. Mají šikovné hráče, dávají hodně branek a ve většině zápasů málo dostávají,“ upozornil Steinhauser.

Partu kolem kapitána Mičky momentálně dělí bod od čtvrtého Šumperku a pět bodů od třetích Rosic. „V kabině se o možnosti urvat nejlepší umístění v klubové historii bavíme, ale nohy nám to nesvazuje. Naopak máme motivaci v závěru sezony, která je dlouhá,“ dodal třicetiletý znojemský odchovanec.

Mc Donalds cup 2018, 21. ročník,  finále
FOTO: Obhájce McDonald's Cupu zaskočila v ústeckém finále Ostrava!